Ocena kierowcy - BMW Seria 7 E65 Sedan L

Silnik 745 i L 333KM 245kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
BMW Seria 7 E65 Sedan L 745 i L 333KM 245kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wyśmienity komfort i wspaniałe wyciszenie.
Bardzo udany, elastyczny motor o wspaniałej kulturze pracy. 333KM wystarczają do sprawnego poruszania się w każdej sytuacji. 6s do setki i prędkosć max. powyzej 250km zapeniają pełną satysfakcję. Do serii 7 pasuje tylko duży motor benzynowy. Miałem w między czasie 730D i 740D. Jeśli ktoś będzie miał szansę porównać zrozumie o czym piszę.
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Szybka, niezauważalna zmiana. Dodatkowo tryb sport i manualna możliwość zmiany biegów przyciskami w kierownicy. REWELACYJNY pomysł z dźwignia zmiany przełożeń przy kierownicy. Przez to wygospodarowano kufer (podłokietnik) z masą miejsca po środku.
Niesamowite prowadzenie w zakrętach (dynamic drive) i boski komfort (pneumatyka). Nie wiem jak to zrobili ale auto prowadzi się perfekcyjnie i jest wyjątkowo komfortowe. Nie ubliżając S klasie Miecia, dyskwalifikuje ją. Jeżdżąc po naszych dziurawych drogach zastanawiam się jak oni to zrobili...
Duże szyby, czujniki przód + tył z wyświetlaczem i sygnałem dźwiękowym pozwalają w pełni kontrolować co się dzieje z autem. Auto dość zwrotne pomimo swoich wymiarów.
Wszystko jest tam gdzie być powinno. Łatwy w użyciu idrive (zakłądając że ktoś używał w życiu komórki). Kilka minut i wszystko wiadomo.
Sprawnie rozwiązany system wentylacji, pracuje cicho i chłodzi subtelnie. Nie ma wrażenia że człowiek się przeziębi. Do tego szyby atermiczne + webasto i wentylacja na postoju. Całkowita izolacja od czynników zewnętrznych.
Wersja long 5169mm - salon na kołach, bez porównania z wersją standardową (oczywiście z tyłu).
Rewelacyjne wyciszenie przy każdej prędkości, szyby klimakomfort.
Jestem mile zaskoczony spalaniem. Realne spalanie po kilku latach eksploatacji to 14-15l. Trasa spokojnie można zejść do 10-11l. Styl EKO EMERYT nawet 9l - to nie żart :)
ponad 600 tyś złotych za nowy dobrze wyposażony egzemplarz to bardzo duża kwota. Oczywiście czarny z jasnym wnętrzem :) Ale kogo stać niech się nie zastanawia.
Bardzo ważne, wszystkie usterki w E65 i E66 w 4,5 benzyna zostały poprawione po 03.2003. Od KWIETNIA 2003 roku (produkcja auta) można bez obaw kupować w/w model. W MOIM PRZYPADKU ZERO AWARII !!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 745 i L 333KM 245kW [l/100km]

11,3