Ocena kierowcy - BMW Seria 7 F01 Sedan Facelifting

Kacper, ponad rok temu
Silnik 750d 381KM 280kW
Rok produkcji 2013
BMW Seria 7 F01 Sedan Facelifting 750d 381KM 280kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Mój rekord minimalnego średniego spalania na trasie to 5.7l na odcinku 130 kilometrów przy prędkości 100km/h.
Inne
Inne : Coś o czym trzeba wspomnieć czyli x-drive, a dokładnie skrzynia rozdzielcza VTG. W moim egzemplarzu była wymieniona przez poprzedniego właściciela. Patrząc po historii przejrzanych ofert, to większość siódemek z x-drive jest po wymianie tej skrzyni rozdzielczej dlatego polecam szukać egzemplarzy używanych, które już mają to zrobione.
Świetny samochód. Rewelacyjna praca zawieszenia, doskonałe wrażenia z jazdy. Auto jest duże, ale na drodze jest bardzo zwinne. Mocy również nie brakuje. Skrzynia w 750d sprawuje się świetnie. Tym samochodem nie trzeba niczego udowadniać na drodze, potężny silnik broni się sam. Przy 140km/h na autostradzie jest cicho w środku (przy 180km/h z resztą też). Na szerokich kołach auto bardzo dobrze trzyma się drogi. Samo wnętrze bardzo wygodne ale wykonanie jest standardem BMW, który mógłby być nieco lepszy (i tak jest TOP). Mankamentem dla wysokich osób może być mała ilość miejsca na nogi z tyłu, jeśli kierowca i pasażer też są wysocy i lubią mieć nisko fotel. Bagażnik wielkościowo jest ok, nie ma rewelacji. Wielkie nadkola zabierają bardzo dużo przestrzeni bagażowej. Pozytywnie zaskoczyła mnie wysokość od podłogi w bagażniku. Utrzymanie samochodu jest drogie. Części kosztują więcej co akurat da się łatwo sprawdzić i nie było dla mnie zaskoczeniem, jednak sama obsługa samochodu wyceniona przez serwis również jest droga. Szczególnie jeśli chcemy utrzymać bardzo dobry stan samochodu. Polecam F01 750d jako samochód używany. Ma wiele bajerów, które dopiero wchodzą w nowych samochodach z niższych segmentów ale jej przewagą jest wygoda, jakość i osiągi, czyli chyba bije na głowę wszystko co postawimy obok.
Po chiptuningu auto generuje 420 koni i 800 nm momentu. Kultura pracy tego silnika 5/5.
Niesamowita przyjemność z jazdy. Skrzynia po wgraniu programu xhp flashtool stage 3 zmienia biegi bardzo szybko.
Bardzo dobrze trzyma się drogi, kabina przy zakrętach pochyla się delikatnie w stronę wewnętrznej strony zakrętu.
Widoczność podczas jazdy jest dobra, jednak kształt i wymiary samochodu powodują że auto ma kilka "martwych stref" i to nie tylko z tyłu. Pomagają kamery, ale brakuje widoku przed autem. Trzeba bardzo uważnie kontrolować to co może nam zasłonić słupek A.
Łatwo dojść do ładu z temperaturą w aucie. Tryb auto z kilkoma strefami załatwia sprawę i nie trzeba nic robić z ustawianiem.
Dużo przestrzeni, z każdej strony miękkie elementy, oparcia i podłokietniki, jest świetnie. Dla każdego uchwyt na kubek i jakiś schowek. Podczas podróży 4 osób o wzroście 180cm+ miejsca jest AKURAT!, przy normalnym użytkowaniu mamy go nadmiar.
Do 80km/h słychać delikatnie prace silnika. Na autostradzie słychać run flaty, bo one są dość głośne same w sobie. Przy 140km/h można w prowadzić dyskusje mówiąc po cichu i nie będzie problemów ze zrozumieniem. Dużym plusem są podwójne szyby, które świetnie wyciszają otoczenie.
Jest drogo. Oprócz wyższych kosztów takich jak filtry, oleje czy elementy eksploatacyjne należy doliczyć droższy serwis. Całość wychodzi około 30% więcej niż utrzymanie sedana z klasy średniej wyższej.
Polecam jako auto używane. Najlepiej wydane pieniądze.

On - zużycie paliwa dla silnika 750d 381KM 280kW [l/100km]

10,7