Ocena kierowcy - BMW Z4 E85 Cabrio

Rok produkcji 2004
BMW Z4 E85 Cabrio 2.5 i 222KM 163kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczny i ekonomiczny
Zawieszenie : Polyka zakręty i prowadzi się bardzo pewbie
Na wstępie - mam model o mocy 192KM którego brak w zestawieniu i możliwości wyboru w tych opiniach! Co do auta - Nigdy nie podejrzewalbym, że kupię takie auto. A że roadster, a że 2 miejsca.... Do momentu jak do niego nie wsiadłem i nie przejechałem kawałek... Samochód genialny w prowadzeniu, a ponadczasowy wygląd tylko dopełnia szczęścia. To auto sprawia tak wielką radość z jazdy, że sam się łapie na tym, że jadę z bananem na twarzy cały czas! ;)
Bardzo elastyczny, pięknie brzmiący. Na co dzień mocy pod dostatkiem. Vmax nie sprawdzałem ale do 210 kmh na autostradzie dochodzi susem. Moc moze nie obezwladnia ale budzi emocje i nadaje temu autu naprawdę dobre osiągi (7s do 100kmh). Po ściągnięciu dachu słychać wydech przy dociśnięciu gazu. Silnik ciągnie od samego dołu i jedynie odcinka przy 6.5kRPM go powstrzymuje.
Rewelacja. Jest 5cio biegowa i wysrarczy. Nawet jak na bmw które słyną ze świetnych skrzyń, ta jest bezbledna. Biegi nie za długie ale wchodzą bajka i są dobrze zestopniowane
To jest jakiś cud swiata. Auto nie widzi zakretow. Po prostu je polyka. Co prawda w mieście trochę podskakuje po dziurach ale to kwestia że jest sztywne, a auto same w sobie lekkie, 1350kg.
Piękna
Widoczność na boki bdb, do przodu nieźle poza wyczuciem dolu zderzaka przy parkowaniu. Tyl mimo że krótki trudny do wyczucia
Świetnie, wszystko pod ręką. Moze tylko maly minus za mało schowków.
Bez zastrzeżeń. W chłodniejsze dni można ponieść szyby i włączyć trochę ciepłego- da się jeździć bez dachu. Klima i ogrzewanie działają generalnie sprawnie
Świetnie! Z zewnątrz tego się nie spodziewamy ale po zajęciu miejsca jest naprawdę wygodnie i przestronnie. A to przecież roadster...
Silnik brzmi cudnie. Ale to nie auto na długie trasy, powyżej 120kmh zaczyna się szum powietrza i tylnych opon 255/18. Generalnie szału nie ma, ale to roadster a nie limuzyna klasy XXL
Bardzo pozytywne zaskoczenie. Spokojna trasa do 100kmh- 6-6.5 litra, autostrada do 140kmh około 8.5 litra. Miasto pewnie od 10. Średnio wychodzi mi niecałe 8.5 z trzech zbiorników.
Bomba, polecam!
Ilość usterek zależy od poprzedniego właściciela....

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i 222KM 163kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla BMW Z4 E85 Cabrio 2.5 i 222KM 163kW