Ocena kierowcy - BMW Z4 E85 Cabrio

Mdeyna, 4 lata temu
Silnik 3.0 i 231KM 170kW
Rok produkcji 2003
BMW Z4 E85 Cabrio 3.0 i 231KM 170kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Msport lowslung suspension - uzależnia w zakrętach.
Samochód jest wspaniały - ale tylko dla kogoś kto wie czego chce. Nie jest to samochód łatwy w odbiorze (no poza wyglądem - samochód jest po prostu piękny) ciężko się parkuje, trzeba uważać na wszelkie dziury, zawieszenie jest twarde a widoczność nienajlepsza. Ale pomimo tego, jeśli chcesz PRAWDZIWEGO roadstera, SPORTOWY samochód to lepiej trafić nie mogłeś. Ogromna radość z jazdy, świetny silnik i niesamowite zawieszenie.
Fantastyczne m54b30 - duża ilość momentu z dołu, konkretna moc rozwijana liniowo aż do 6000obrotów oraz piękny dzwięk rzędowej szóstki. Jedyną wadą jest pobór oleju (moja pod tym względem to wyjątek i praktycznie nie pobiera, ale wiem że to bardzo popularny problem i dotyczy zdecydowanej większości samochodów z tym silnikiem)
Manual jak to w bmw nie jest idealny ALE zdecydowanie lepszy od tego z piątki czy trójki. Fabryczny Shortshifter tylko polepsza sprawę - skok lewarka jest krótki i wymaga użycia sporej siły. Obecność szóstego biegu bardzo przydaje się w trasie.
Z zawieszeniem MSport (fabrycznie obniżone i utwardzone) - naprawdę sportowe odczucia z jazdy. Komfort mizerny, tylko że nie o to w tym aucie chodzi, bo to nie jest gran turismo) Przez przeszkody przejeżdzać jeszcze się da - centymetr niżej i już mógłby być z tym problem, ale i tak przy parkowaniu trzeba uważać wszędzie.
Samochód bardzo, BARDZO sztywny - jak na auto bez dachu jest to spora niespodzianka. Auto nie jest bezwypadkowe więc nie bardzo mogę pisać na temat korozji (u mnie występuje) Możliwe że w aucie z oryginalnym lakierem byłoby idealnie.
Widoczność przeciętna. Dla kogoś kto tak jak ja przyzwyczajony jest do jeżdzenia tylko ''na boczne lusterka'' jest ok, ale i tak przód przy dojeżdzaniu do krawężników ciężko wyczuć. Dużo łatwiej parkować tyłem.
Jak przystało na bmw - ergonomicznie wnętrze jest niemal perfekcyjne. Wszystko ma swoje miejsce i jest pod ręką, odnajdzie się tu chyba każdy jak i każdy dopasuje pozycję fotela i kierownicy (regulowana w dwóch płaszczyznach)
Nie spotkałem auta w którym kabina nagrzewa się szybciej, już po niecałej minucie od uruchomienia silnika robi sie ciepło. Również klimatyzacja działa bez zarzutu. Możliwe że to za sprawą niewielkiego wnętrza.
Samochód jest mały - jeśli masz powyżej 1.90 wzrostu lub 90kg wagi mocno zastanów się nad kupnem. Dla przeciętnych osób miejsca jest aż nadto - nie ma tu wciśniętej na siłę tylnej kanapy więc nie można narzekać. Przy odsuniętym fotelu można rozprostować nogi i mieć jeszcze sporo miejsca nad głową.
Jest to Roadster, samochód sportowy więc nie można liczyć na ciszę i spokój z s klasy. Mając to na uwadze śmiało można powiedzieć że jest dobrze - w samochodach niższej klasy przy większych prędkościach jest głośniej niż w z4 - tu w zasadzie słychać głównie silnik i wydech (brak szumów wiatru)
Silnik bardzo oszczędny, ale jest to BMW więc części do najtańszych nie należą. Serwisowany z głową nie powinien zrujnowac niczyjego portfela
Za te pieniądze nie jestem w stanie wyobrazić sobie lepszego samochodu o tej charakterystyce.
Jedyna usterka do tej pory to czujnik poziomowania ksenonów. Kawałek plastiku miał prawo ustąpić po 16 latach ciągłej pracy...
Jak do tej pory brak jakichkolwiek poważnych usterek - ale wiem że auto to trapi kilka problemów takich jak wadliwe pierścienie olejowe, zalewający się silniczek pompy dachu czy zużyte Vanosy. Nie ma tu jednak żadnych ukrytych astronomicznych kosztów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i 231KM 170kW [l/100km]

9,1