Ocena kierowcy - Chevrolet Captiva II SUV Facelifting

robke, 9 lat temu
Silnik 2.2D 184KM 135kW
Rok produkcji 2013
Chevrolet Captiva II SUV Facelifting 2.2D 184KM 135kW od 2013 - Oceń swoje auto
Samochód całkowicie spełnił moje oczekiwania. Napęd 4X4, automatyczna skrzynia, wielki i pojemny, cichy i mocny zarazem. Doskonały stosunek ceny do jakości. Naprawdę trudno się do czegoś przyczepić chociaż trzymanie boczne fotel i i jakość niektórych materiałów mogłoby być lepsze.
184 KM i 400 Nm całkowicie wystarcza. To nie samochód do wyścigów. Wyjazd na narty w 4 osoby, bagaże i box dachowy i nie miałem poczucia, że brakuje mocy.
Odejmuję gwiazdkę, bo wcześniej testowałem ZF od BMW ;). Ta od GM trochę odbiera mocy, zmienia biegi płynnie bez szarpnięć choć "z namysłem".
Wysoko położony środek ciężkości nie sprzyja szybkiemu pokonywaniu zakrętów. Dobrze tłumi nierówności, nie hałasuje. Komfort obniżony przez 19 calowe felgi. Na zimę mam 16 cali i komfort jazdy wyższy.
Do przodu bez problemu, boki też, słupki nie zasłaniają. Tył załatwia kamera cofania i ogromne boczne lusterka.
Za krótki podłokietnik i brak podświetlenia przycisku zamykania centralnego zamka (pozostałe podświetlone). Poza tym wszystko ok.
Trochę się obawiałem, bo samochód ogromny ale wszystko działa bez zarzutu. Gwiazdka mniej za słabo działającą funkcję automatyczną. Podgrzewane 4 fotele bardzo się przydają.
:). Ogromna przestrzeń.
Trochę słychać po włączeniu, potem praktycznie nic, b. dobre wyciszenie, nawet przy sporych prędkościach.
Samochód marki "budżetowej". Następny też taki będzie. Wyrosłem już z przepłacania za samochody.
To jest największa zaleta tego auta. Dałbym 10/10. Maksymalne wyposażenie, nie będę wymieniał bo za mało miejsca. Nowy samochód kosztował 118 tys. zł.
Nic na razie ale mały przebieg.
Jak wyżej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2D 184KM 135kW [l/100km]