Ocena kierowcy - Chevrolet Captiva II SUV Facelifting

Silnik 2.2D 184KM 135kW
Rok produkcji 2013
Chevrolet Captiva II SUV Facelifting 2.2D 184KM 135kW od 2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Samochód bardzo wygodny, dynamiczny i pojemny. Mam rodzinę 4 osobową i podróżuje się nam bardzo dobrze. Mam wersje LTZ plus wszystkie dodatki jakie można było do niego dać więc niczego mi i mojej rodzinie nie brakuje wszystko działa i sam samochód jest praktycznie bezawaryjny. W środku nic nie piszczy nic nie trzeszczy auto jest wykonane solidnie.
Silnik jest dynamiczny 184km do tej masy pasuje idealnie. Wyprzedzanie nie stanowi problemu. Spalanie 13l w mieście przy normalnej jeździe i ok 9l na trasie, średnio 10l.
Automat posiada opcje ECO ale jazda na tej opcji to męka nie przyjemność auto jest zamulone a specjalnie różnicy w spalaniu nie widzę. Sama skrzynie pracuje plynnie jednak czasami drażni mnie moment zmiany biegów (mało intuicyjna)
Samochód trzyma się drogi świetnie a jazda nim jest bardzo kmfortowa
Wszystko jest dobrze spasowane
Duże lusterka, duże szyby, kamera cofania słabej jakości jednak czujniki parkowania przód-tył działają bardzo dobrze więc dla mnie kamery mogło by nie być
Fotele są wygodne pokryte wentylowaną skórą dodatkowo podgrzewane przód i tył. Gniazda 12v z przodu z tyłu i bagażniku można podłączyć spokojnie lodówkę podróżną. Wejścia USB w schowku można podłączyć np. pendrive z muzyką. na plus pełna elektryka 5x szyby (szyba bagażnika) el.składane lusterka natrysk na przednie lampy. Bardzo dużo różnych schowków 4x miejsca na kubki. Nie podoba mi się jednak praca automatycznej klimatyzacji. Posiadam duży monitor który według mnie wyświetla zbyt mało informacji lub żeby zobaczyć np. temperaturę na zewnątrz trzeba wejść w opcję klimy a mogło by to być umieszczone na głównym panelu gdzie mogła by widnieć też informacja o ustawionej temperaturze klimy czy jaki mamy dzień tygodnia i data. Nie ma aktualnych map do Navi a lektorka mówi z ukraińskim akcentem :D
Mam dwustrefową automatyczną klimatyzację. Brak nawiewów dla pasażerów źle wpływa na komfort jazdy przy 4 osobowej rodzinie. Automatyczna klimatyzacja działa troszkę irytująco bo mocno dogrzewa i zamiast się wyłączyć przy osiągnięciu odpowiedniej temperatury to cały czas dmucha tyle że chłodno mi to przeszkadza.
W 4 osoby plus pies podróżuje się wygodnie i każdy ma masę miejsca nawet po rozłożeniu dodatkowych foteli każdy podróżuje wygdonie
Samochód jest świetnie wyciszony. Czy się jedzie 100 czy 180 w samochodzie jest cichutko.
Narazie na szczęście nic poważnego nie naprawiałem jednak w rodzinie są 3 Captivy i koszta potrafią być wysokie z racji tego że to Ameryka
Jestem bardzo zadowolony z posiadanej Captivy i za te pieniądze (ja dałem 50k za samochód) nic lepszego bym nie kupił a nawet droższe SUV-y według mnie są brzydsze i gorzej wykonane. Nie zamienił bym go na innego.
Auto jest solidnie wykonane raczej brak z drobnych usterek (3 Captivy w rodzinie)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2D 184KM 135kW [l/100km]

10,5