Ocena kierowcy - Chevrolet Captiva II SUV

ahd, 12 lat temu
Silnik 2.4 DOHC 167KM 123kW
Rok produkcji 2011
Chevrolet Captiva II SUV 2.4 DOHC 167KM 123kW 2011-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Nie wiem, czy ktoś tak z was miał, ale ja po prostu lubię nim sobie pojeździć dla samej przyjeności z jazdy, jak śpiewał Will Smith \"just cruisin\'\"
Świadomy wybór. Miałem do wyboru Outlander\'a, IX35, Kia Sportage. Outlander rewelacyjny z zewnątrz, porządnie wykonany ale jeżdżąc nim czułem się jak na traktorze. IX35 to zabawka przy Chevym. Do Kia\'i po prostu nie jestem przekonany i niczym mnie nie zachwyciła.
Po 150 konnym passacie, nie ma się czego czepiać. Brakuje tylko trochę turbiny, ale i tak przyzwoicie rozpędza 2T SUV\'a. Moje obawy były największe przed zakupem właśnie jeżeli chodzi o silnik - żaden z dealerów na Śląsku nie posiada tego samochodu do jazd testowych. Byłem wręcz załamany, a tu bardzo miła niespodzianka - silnik rewela.
Bez zarzutu. Czasem delikatne problemy z dwójką, ale w nowym Outbacku jest dokładnie to samo...
Cicho, dostojnie, w winklach idzie jak po szynach. Ogromna przyjemność z jazdy. O niebo lepiej niż Outlander.
Co tu dużo pisać. Wszystko ok. Kamera cofania nieoceniona. Trochę brakuje przednich czujników parkowania - wg mojej żony.
Wszystko w zasięgu ręki, prosty i intuicyjny interfejs. Navigacja działa bez zarzutów. Z iPhone jakby byli braćmi.
Jak ma grzać to grzeje, jak ma chłodzić to chłodzi. Klimatronic działa dokładnie.
Jak w większości amerykańskich samochodów miejsca, aż za dużo dla 4osobowej rodziny. Podróżowanie wygodne. Nawet Chevy Avalanche by się nie powstydził - a przejechałem nim kilka tyś. mil.
Super. Po zmianie na zimówki też jest dobrze.
No cóż, Ci co myślą, że 2 tonowe auto z 2,5 litrowym serduchem będzie mało palić są w błędzie. Ale jest ok: w mieście 12l/100 km, w cyklu mieszanym nie udało mi się zejść poniżej 10l/100km.
W dobrej wersji wyposażenia, z napędem 4x4, całą masą systemów, poduszek, elektroniki nie wyobrażam sobie lepszego wyboru.
Jak na razie nie ma czego zarzucić, no ale zobaczymy za parę miesięcy, chociaż patrząc na jakość wykonania jestem optymistą.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 DOHC 167KM 123kW [l/100km]