Ocena kierowcy - Chevrolet Captiva II SUV

Silnik 2.4 DOHC 167KM 123kW
Rok produkcji 2012
Chevrolet Captiva II SUV 2.4 DOHC 167KM 123kW 2011-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Rewelacja.
Samochód znakomicie radzi sobie w terenie i na śniegu. Odbyłem kilka jazd próbnych różnymi, znacznie droższymi SUV-ami ale żaden z nich nie dorównywał Captivi możliwościami terenowymi, jezdnymi i wyciszeniem, a o komforcie jazdy nie wspomnę. Autko posiada niestety parę wad. Po pierwsze ekonomiczność a właściwie paliwożerność 12l/100 to niezły wynik przy normalnej jeździe. Po drugie zwrotność - duży promień skrętu przeszkadza w manewrach. I po trzecie brak w radiu wyświetlania kontaktów z książki telefonu komórkowego podczas przychodzącego połączenia. Wyświetlany jest tylko numer telefonu. Odbyłem kilka jazd w górach, przez przełęcze górskie bez łańcuchów ( droga dopuszczona warunkowo i tylko w łańcuchach )i nie było żadnych problemów w wjazdem i zjazdem. Napęd 4X4 załącza się szybko, bezgłośnie i praktycznie niezauważalnie. Reasumując fajny, dobry i chyba u nas niedoceniany samochód. Mazda, Honda, Outlander którymi jeździłem sprawiają znacznie gorsze wrażenie podczas jazdy. Czas pokaże czy dalej też będzie dobrze, bo jak dotychczas Captiva to znakomity wybór.
Dobra, nie zwracam uwagi na jej istnienie. Bezproblemowa.
Fantastyczny.
Dobra, głównie ze względu na dokładną kamerę cofania.
Dobra.
O.K.
Bardzo dobra
Ekonomiczność ??? Mając Captivę musisz przygotować się na znaczne wydatki na paliwo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 DOHC 167KM 123kW [l/100km]

11,5