Ocena kierowcy - Chevrolet Captiva II SUV

dentysta, 11 lat temu
Silnik 2.2D 184KM 135kW
Rok produkcji 2012
Chevrolet Captiva II SUV 2.2D 184KM 135kW 2011-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Wart tych pieniędzy, moc, moc i jeszcze raz moc :)
Uważam że samochód jest bardzo udaną i dopracowaną konstrukcją. Silnik, zawieszenie czy wyciszenie auta oceniam na najwyższym poziomie. Jazda tym samochodem sprawia dużo frajdy. Niestety nie które elementy wnętrza(plastiki) są co tu dużo mówić kiepskiej jakości a w zasadzie jeden - gówniany elektroniczny zegarek i jego otoczka. Reszta ujdzie. Na szczęście nic nie trzeszczy :)
Silnik uważam za naprawdę doskonałą jednostkę uzyskuje bardzo wysoki moment obrotowy już przy niskich obrotach 400NM - wciska w fotel, przyśpieszanie sprawia naprawdę dużą przyjemność. Silnik albo jest cichy albo jest tak dobre wyciszenie auta, na wolnych obrotach jest on nie słyszalny to nie żart, Jest to chyba najlepsza jednostka do tego samochodu.
No cóż wybrałem skrzynię ręczną z dwóch powodów mniejsze spalanie w mieście o około 1,5-2 litry i lepsze osiągi auta. Testowałem również Automat i jeżeli komuś nie przeszkadza spalanie o 2 litry większe oraz nieco gorsze osiągi to szczerze polecam automat, uważam że jest super jest 6 biegowy plynnie zmienia biegi. Odnośnie skrzyni ręcznej - jak każda wymaga przyzwyczajenia i wyczucia. Biegi wchodzą tyle mogę powiedzieć.
Wersja LTZ 19calowe koła + napęd na 4x4 zapewnia świętną trakcję i prowadzenie choć trzeba pamiętać że jest to SUV gdzie środek ciężkości jest wyżej i praw fizyki się nie oszuka. Nic nie stuka i nie puka nie ma żadnego dobijania.
Kamera cofania ułatwia parkowanie do przodu bez zastrzeżeń
W zasadzie wszystko pod ręka choć obsługa nawigacji irytująca - na szczęście w zasadzie jej nie używam
Chłodzi i grzeje doskonale
Pod dostatkiem
Tu rewelacja do 140 jest bardzo ale to bardzo cicho :)
Cóż w mieście przy dynamicznej jeździe 10 trzeba liczyć, na trasie przy 160 również 10 spali ale wydaje mi się że nie są to wartości wyśrubowane samochód waży 2 tony. Maksymalnie przy ostrym katowaniu wyszło mi 12litrów ale to była naprawdę ostra i szybka jazda po mieście. Więc uważam że przyzwoicie.
Chyba bardzo dobrze
W zasadzie nowy samochód wszystko działa nic jeszcze nie zdążyłem popsuć :)
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2D 184KM 135kW [l/100km]