Ocena kierowcy - Chevrolet Captiva II SUV

Darek narciarz, 11 lat temu
Silnik 2.2D 184KM 135kW
Rok produkcji 2012
Chevrolet Captiva II SUV 2.2D 184KM 135kW 2011-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym samochodem pod każdym względem.Myślę,że jeżeli przetrzyma 3 lata leasingu tak jak obecnie,to pojadę jako pierwszą testować następcę.
Przejechałem pierwsze 10tys.km.Na razie nic się nie dzieje.Zimą byłem kilka razy na nartach, gdzie bardzo przydał się napęd 4x4.Wjeżdżałem wszędzie bez problemu,a śniegu w tym roku było naprawdę sporo.Ostatnio byłem ze znajomym na rybach- 2km.koleiny i błoto z wodą sięgało prawie do progów ale daliśmy radę.Dałem się przejechać koledze,który ma Outlandera i stwierdził,że wydał więcej pieniędzy na gorsze auto.Auto się układa i spalanie średnie zdecydowanie spadło-8.7/100km.Napiszę co się dzieje po następnych 5000tys. i przeglądzie.
Sinik,który i tak był cichy i dynamiczny,jest cichszy,dynamiczniejszy,spadło spalanie do 8.7l/km. Jeżdżę 60% miasto 40% trasa.Oszczędzałem i nie kręciłem go do 5tys.km.
Automat również się ułożył i działa bardzo płynnie i cicho.Przy poprzednim wpisie \'\'autocentrum\'\' nie miało opcji aut.,ale zareagowali na moją uwagę.
Nadal bardzo dobrze.Zero problemu na dziurach i śniegu.Zobaczymy co będzie dalej bo nasz leasing daje nam 3-letnią gwarancję na wszystko i nie oszczędzam zawieszenia.
Przyzwyczaiłem się do wielkości samochodu i podniosłem ocenę.Kamera cofania działa dobrze nawet w nocy tylko trzeba ją często czyścić.Z góry widać więcej.Wyprzedzam częściej niż 407sw.
Po tygodniu obsługuję już wszystko bez problemu. Wg. serwisu testują nowe mapy do nawigacji,na które trochę narzekałem,ale tylko w Polsce.Czechy,Niemcy i Austria były ok. Mają byc do połowy roku.
Bez zastrzeżeń lato i zima.
Przydały się dwa dodatkowe miejsca na nartach.Na stoki jeżdziliśmy w 6 osób,bo passat i scenic miały problemy z podjazdami.Kobiety 170cm wzrostu bez problemu na 6i7 miejscu.Trochę gorzej wsiadanie.
Jest jeszcze ciszej niż na początku.Auto się dotarło.
Spadło zdecydowanie spalanie.Trasa 8.5l 120-150km/h. Miasto 9.5l-10l. 60% -miasto. Średnio 8.7-8.8l/100km. Moim zdaniem dobrze przy tej wielkości,masie,4x4 i automacie.Koledzy,którzy mają SUV innych marek mają podobne wyniki.
Wszystko działa.
Wszystko działa.