Lista ocen Chevrolet Cruze (88) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krzysztof
Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Blacha odziedziczona po Daewoo Nubira (orzeczenie Serwisantów-Techników). Lakier cienki i podatny na rysy i zadrapania. A to może skutkować ogniskami rdzy już niebawem. Blacha drzwi przy polerowaniu ręcznym wgina, co jest dziwne i zastanawiające. I niestety trzeba będzie przyznać się, że co tanie i atrakcyjne cenowo - nie znaczy dobre. Po gwarancji polecam zabezpieczenie podwozia. Karoseria musi być zadbana bo inaczej za dwa trzy lata...
~Łukasz11
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
Biorąc pod uwagę wiek auta jak i niewielki przebieg na razie doskonale ponieważ wszystko chodzi jak w zegarku. Chevrolet daje 3 lata gwarancji więc chyba nie będzie większych problemów. Po kilku rozmowach z bardziej doświadczonymi użytkownikami Cruze'ów jestem optymistycznie nastawiony ponieważ nie zgłaszali oni większych usterek czy awarii.
~Rozczarowany Klient
awaryjność tego modelu: 1.Stycznik otwierania klapy
tylnej- wymieniony zobaczymy jak długo posłuży 2
Zawieszenie przednie - Amortyzatory przednie lub inne
elementy zawieszenia (odgłosy stuków jak na filmie link
poniżej
_embedded )
~Robert
Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Plastiki wewnątrz auta i dodatki (wstawki) metalopodobne to porażka. Przetrzesz szmatką i już są rysy. Nie powiem nic o tym błyszczącym materiale czarnym na przednim kokpicie. Szybko sie rysuje. Już po miesiącu użytkowania auta są rysy. Lakier auta jest miękki. Uważać przy myciu i najlepiej nie wycierać na sucho.
~Mirosław
Hatchback 5d 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Wymiana na gwarancji wsporników lusterek przednich, na których odbarwiała się powłoka lakiernicza. Wymiana zbiornika płynu chłodzącego w ramach akcji serwisowej, również na gwarancji. Ciężko pracujący lewarek zmiany biegów wymagał uzupełnienia smaru teflonowego na przegubie pod skórzanym mieszkiem.
~Jpad
Hatchback 5d 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Od odbioru salonu borykałem się z problemem wadliwych amortyzatorów przednich - prawidłowo wybierały nierówności, ale hałasowały jak zużyte. Musiałem jeździć do dwóch różnych ASO, żeby mi je wymieniono. Awaria podgrzewania siedzeń, uszkodzenie sondy lambda czego efektem była regeneracja DPF co ok 150 km.
~meczek
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
Posiadam system "my link" (wbudowane radio, telefon, video, bluetooth). Irytuje fakt, że podczas rozmowy telefonicznej przez zestaw głośnomówiący, przy zgubieniu sygnału (częsty fakt podczas jazdy) system się zawiesza aż do restartu silnika. mam nadzieję, że update oprogramowania to zmieni.
~Sbartu
Hatchback 5d 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
co jakiś czas z uwagi na użycie przez silnik LPG zapala się kontrolka ktora inf o potrzebie serwisowania + spada wskazówka stanu paliwa do poziomu minus zero, trwa to do nastepnego uruchomienia silnika, druga rzecz to na razie 2x wyskoczyła mi kontrolka wyłączenie kontroli trakcji
~Jarek
Hatchback 5d 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Jak na razie żadnych awarii. Spalił się jedynie bezpiecznik od gniazda zapalniczki po tym jak próbowałem do niego włożyć ładowarkę do komórki. Później doczytałem w instrukcji obsługi, że do takich rzeczy jest drugie gniazdo, w konsoli środkowej, a to od zapalniczki jest tylko do zapalniczki.

Usterki Chevrolet Cruze

Chevrolet Cruze – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Lukasz
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Te silniki mają wadę, że przy przebiegu ok. 115 - 130 tys. km należy wymienić uszczelkę chłodniczki oleju, co kosztuje około 500 złotych. Każdego to czeka niestety. Poza tym samochód jak i silnik bardzo dobry i praktycznie bezawaryjny.