Ocena kierowcy - Chevrolet Cruze Sedan

Spatz, 12 lat temu
Silnik 1.6 i 113KM 83kW
Rok produkcji 2009
Chevrolet Cruze Sedan 1.6 i 113KM 83kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Na ulicy wygląda nieźle, ale sam wygląd to jeszcze nie wszystko.
Silnik : Po 22 tys. zawory do wymiany, ASO nie stwierdziła jeszcze o co chodzi!!!
Układ elektryczny : Zacinanie się CZ ( u mnie głównie zamek bagażnika)
Układ hamulcowy : Po roku tylne klocki wymienili mi bez pieniędzy-piszczały jak w starym autobusie
Dość głośna praca silnika przy wysokich obrotach, mało elastyczny, za \"słaby\" dla dość cięzkiego samochodu.Z bagażmi i 3 osobami \"na pokładzie\" nie ma rewelacji na trasie. W tej chwili przerabiam sygnalizowanie problemu z silnikiem-kontrolka świeci sygnalizując awarię. W ASO nie wiedzą co się dzieje, prawdopodobnie czeka mnie wymiana zaworów.Po dwóch latach i dość niewielkim przebiegu!!!
Zdarzają się problemy z \"jedynką\" - nie wchodzi za pierwszym razem.
Niestety na naszych drogach za bardzo \"stuka\" - zwłaszcza przód
Do tyłu widoczność bez rewelacji - wysoko umieszczony bagażnik.
Trochę za małe przednie fotele-może amerykańscy koreańczycy powinni zatrudnić do testowania chociażby europejczyków, a nie 160 cm -\"wyrośnietych\" kierowców. W sumie auto 4 miejscowe-środkowa deska obleczona tkaniną nie jest na dłuższe jazdy ciekawym rozwiązaniem.
Moim zdaniem fatalnie -w zimie mocno zaparowane szyby - mimo wszelkich prób z nawiewem ,klimatyzacją. Manualna klima jest bardzo przeciętna jeśli chodzi o jej wydajność. Z przodu na 3, ale z tyłu prawie jej nie czuć!!!
Bez rewelacji, ale są w tej klasie gorsi. Nawet w A4 nie jest lepiej, a może i gorzej.
Dopiero przy wysokich obrotach i prędkości sporo ponad 100km/h zaczyna być głośno.
Jeśli ktoś tym samochodem z tym silnikiem zbliży się choć trochę do danych producenta jeśli chodzi o zużycie paliwa, to powinien dostać nagrodę. Tylko ci od ropy z Emiratów są zadowoleni ze spalania.
Po dwóch miesiącach odpadła \"klapka\" schowka na okulary!!! Powtarzające się problemy z zacinającym się bagażnikiem, mam wymieniony cały mechanizm i dalej ( ... ) - cenzura wycięła
Nie wiem co będzie dalej z silnikiem w moim chevi - wytrzyma do końca gwarancji?(jeszcze rok) nie wiem, ale później do (nie)widzenia z GM i tym co oferuje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 113KM 83kW [l/100km]

9,1