Ocena kierowcy - Chevrolet Epica

Andrzej_W, 6 lat temu
Silnik 2.0 24v 143KM 105kW
Rok produkcji 2007
Chevrolet Epica 2.0 24v 143KM 105kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt - kupując sam nie byłem przekonany. kupiłem Chevroleta w cenie E -klasy. Złapałem się za głowę i pomyślałem że za 3 miesiące go sprzedam bo nie wyobrażam sobie żeby to dzień w dzień służyło. Mam go już ponad 3 lata.
Samochód nie do zajechania. Przez 60 tys. mojego użytkowania (wcześniej miał 80 tys.) wymieniałem tylko żarówki. Po tym przebiegu przyszedł czas na klocki i tarcze. Często spotykam się z opinią w internecie że to auto dla emeryta i muł. Prawdopodobnie opinie te pochodzą od osób które nigdy nawet nie widziały tego samochodu lub kupiły go z przebiegiem (167tys. + 400tys. gratis). Moim zdaniem w porównaniu do Passata 2.0 to rakieta.
Prosta i sprawdzona konstrukcja bez dwu masy. Silnik wyraźnie wyrywa powyżej 3000~3500obr. Na LGP jeździ bez problemowo.
Skrzynia biegów to minus tego auta. Moja zaczęła ładnie pracować dopiero po wymianie oleju. Skok dźwigni jest duży.
Uważam że jest odpowiedni do wielkości auta a o skuteczności działania kontroli trakcji przekonałem się już nie raz przy ostrym hamowaniu i manewrach. Nigdy (!) go nie postawiło w poprzek. ASR działa zupełnie inaczej niż w VW - łagodnie. W Passacie przy dynamicznym ruszeniu myślałem że wszystko poodpada - skacze, tłucze a potem na warsztat i ABS do naprawy bo kontrolka nie gaśnie. W tym aucie słychać tylko zgrzytanie. Samochód na oryginalnych kołach 17cali.
Duże komfortowe, rodzinne auto. Przestronne wnętrze. Do jazdy w słoneczne dni nie trzeba zakładać okularów (tu pozdrawiam kierowców Audi A6).
Wszystko czytelne i intuicyjne poza zegarkiem który jest bardziej dla pasażera. Kierowca w słoneczne dni widzi go dopiero po zgaszeniu świateł.
Klima tronik zawsze utrzymuje zadaną temperaturę. Co ciekawe dzięki czujnikowi promieni słonecznych (jak by ktoś nie wiedział to to "coś" na środku) wentylacja inaczej działa w słoneczne dni a inaczej np. w nocy.
Duuużo miejsca. Pozycja za kierownica wymaga przyzwyczajenia. Siedzi się "na nim" jak w "amerykańcach" a nie jak w europejskich - w nim. Ci którzy siedzieli w tym aucie wiedza o czym piszę. Głowa jest wysoko przez co ciemny pas w większości przypadków zasłania słońce.
Niestety w porównaniu do np. BMW słabo wyciszony. O ile silnik jest bardzo cichy i przyjemny to szum kół bywa bardzo głośny. Po nie równej drodze słychać pracę całego zawieszenia. Zdążyłem się przyzwyczaić. Przy 150 -160km/h szum opon na dłuższym dystansie robi się uciążliwy. Do 110 km/h jest bardzo komfortowo.
Przegląd, OC, żarówki Osram
Przez to że wiele ludzi się boi takich samochodów i jest to niszowa marka można kupić bardzo dobry i nie wyeksploatowany egzemplarz którego właściciel również wyceni odpowiednio więcej. Unikać okazji. Jest cała masa wraków z cofniętym przebiegiem po zakupie których będziecie wypisywali głupoty że to muł i się psuje.
Żarówki Osram co miesiąc.
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 24v 143KM 105kW [l/100km]