Ocena kierowcy - Chevrolet Kalos

Rok produkcji 2006
Chevrolet Kalos 1.4i 94KM 69kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Mocny dynamiczny silnik
Zawieszenie : Dość komfortowe zawieszenie
Układ elektryczny : Wyświetlacz komputera psuje się to już drugi samochód i to samo, prawa przednia szyba przycisk psuje się ,drugi samochód i to samo
Karoseria : Rdza z tyłu na dachu pod klapą bagażnika ,drugi samochód i to samo.
Dobry dynamiczny silnik 1.4.. psujący się przycisk opuszczania szyby z prawej strony, psujący się wyświetlacz kilometrów elektroniczny, rdza wchodząca pod tylną klapą,na dachu, męczący sygnał dźwiękowy przy nie wyjętym kluczyku, zero jakichkolwiek bajerów chociaż mój samochód jest w wersji bogatej.
Jak na 1.4 silny dynamiczny 160 na godzinę bez problemu
Działa jak na razie ,Ale dość ciężko zmienia się biegi
Wszystko w porządku bez zastrzeżeń nie rzuca ,nie znosi przy 160 zachowywał się dobrze.
Tragedii nie ma ale jedne drzwi zaczyna lekko łapać i z tyłu na dachu pod klapą wychodzi rdza, w tym samym miejscu w drugim już samochodzie tego typu
Nie mam zastrzeżeń chociaż lusterko wsteczne mogłoby być większe lub szyba tylna,no nie wiem.
Standard nic nadzwyczajnego
Wszystko działa ale klima chlodzi dość średnio również zimą ogrzewanie bez rewelacji chociaż po zmianie termostatu jakby lepiej.
Nie wiem jak z miejscem dla pasażerów ale kierowca ma wystarczająco dużo miejsca
Jak na tą klasę samochodu jest okej
Części zamienne nie są drogie ale za to robocizna jak w każdym innym jednak kosztuje sporo.
Jakość dość słaba a co do ceny to zależy jak uda się kupić, super tani też nie jest.
No niestety jak na pół roku użytkowania to kilka rzeczy się zepsuło tak jak elektroniczny licznik ,szyba od strony pasażera ..przełącznik, termostat a konkretnie jego obudowa pękła i wylał się cały płyn chłodniczy także samochód unieruchomiony!! ABS Pęknięty pierścień na jednym z przegubów ,także ogólnie części są słabe.
Pękła plastikowa obudowa termostatu wylał się cały płyn chłodniczy, samochód unieruchomiony ,nie wiem czy to wina oryginalnej części czy ktoś wstawił kiepski zamiennik ale fakt jest faktem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4i 94KM 69kW [l/100km]

10,3