Lista ocen Chevrolet Lacetti (240) - Widoczność

Na liście zabraknie 206 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Guybrush Treepwood
Hatchback 1.4 DOHC 16v 95KM 70kW
Tu już trochę gorzej. Siedzi się dość nisko, może nie jak w sportowych wozach, ale dla mnie za nisko (może to też kwestia niewysokiego wzrostu: 175 cm). Regulacja siedzenia trochę poprawia sprawę, jednak bez fajerwerków, aczkolwiek poprawnie. Do tyłu znacznie gorzej. Samochód wyposażony został w bardzo ładną linię tyłu, czego prawdopodobnie rezultatem jest mała tylna szyba, jednak widoczność kiepska. Zanim nauczyłem się korzystać z tego...
~michał jot.
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Do przodu jest dobrze byle nie o zmroku. Jedziesz i słuchasz czy coś nie przestawiasz, bo ch..ja widać. Mimo ustawienia świateł przez diagnostę, to świecą ale nie oświetlają. Do tyłu - lusterko przestawia się po trzaśnięciu drzwiami -mam te ręczne, może w elektrycznych to nie występuje. Rynienki na przedniej szybie, nie zapobiegają zaciekaniu wody ze spryskiwaczy na boczne szyby - a myślałem że tak wreszcie będzie. I znowu w zimie po...
~torrevado@vp.pl
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Nie wiem w czym tkwi problem co poniektórych oceniających, którzy w tej kategorii dają niskie oceny. Sądzę że wynika to z nieumiejętności parkowania, bądź nieumiejętności prawidłowej oceny odległości. Widoczność jest bardzo dobra, zarówno przód, jak i tył. Parkowanie tyłem nie stanowi żadnego problemu, nawet przy użyciu luterek. Poprostu wszystko widać. Trzeba poprostu wyczuć swój samochód i umieć patrzeć.
~kubiec
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Widoczność do przodu b.d. Natomiast w autach nowszej generacji,gdzie dolna kawędż bocznych szyb wznosi się ku tyłowi, wyrażnie ogranicza pole widzenia za samoch.zwłaszcza z prawej strony.A jeszcze bardziej przy cofaniu patrząc przez tylną szybę.Można np: deszczową porą o zmierzchu bardzo szybko najechać na szary betonowy wolnostojący słupek na środku parkigu przy TESCO czego często byłem świadkiem !
~Duńczyk
Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW
Do przodu i na boki - bez zastrzerzeń. Nawet maskę normalnie widać i nie ma problemu z oceną odległości od krańca przedniego zderzaka. Do tyłu niestety widoczność kiepska (wysoko umieszczona dolna linia tylnej szyby i idąca w górę linia szyb bocznych i szerokie słupki tylne). Sytuację ratują duże i świetne lusterka (z odgięciem lustra na krańcach, które likwiduje tzw. martwe pola)
~Tomek W.
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Widoczność bardzo dobra nie trzeba się wychylać czy na pewno dobrze widzimy przez lusterka. Długa linia przednich drzwi powoduje lepszą widoczność i słupki nie stanowią problemu. Lusterka obszerne świetnie wyprofilowane brak martwych pól widoczności. Można je tak ustawić, że jest się pewnym co jedzie za nami.
~mak997@o2.pl
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Zauwa?y?em, ?e starsze Lacetti maj? mniejsze lusterka, m?j ma wi?ksze, tylko po co oddalaj?? Napis ten jak w Espero z 1997 r. kt?rym kiedy? je?dzi?em \"The obcjets in mirror...\" Poza tym to kombi, wi?c widoczno?c do ty?u jak w dostawczaku, jak kto? je?dzi? to nie przeszkadza.
~Chevytini
Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW
Jak na tak duże auto jest naprawdę dobrze. Widoczność w lusterkach lepsza niż w co niektórych nowych autach. Jedyny minus taki, że nie bardzo widać, gdzie kończy się samochód - kwestia wyczucia + słupki z przodu są dość szerokie, trzeba się wychylać.
~Adam\'1987
Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW
Lacetti w wersji sedan to spore auto, ale widoczność jest znacznie lepsza niż w wielu o dwie klasy mniejszych hatchbackach, np. Corsie C, którą jeździłem na kursie prawa jazy 5 lat temu. Duże szyby Chevy\'ego sprawiają, że widać wszystko dookoła.
~zadowolony
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
No cóż, to dość długie kombi i przy cofaniu trzeba po prostu uważać. W pozostałych kierunkach widoczność OK. Duże lusterka wsteczne. Wewnętrzne lusterko mogłoby być szersze. Wycieraczka tylnej szyby też mogłaby oczyszczać większy obszar.