Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Sedan

Adam\'1987, 12 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2004
Chevrolet Lacetti Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Niby \"tylko\" 109 KM w niemałym w końcu aucie, a sprawuje się naprawdę dobrze. Jako że to 16 V, lubi wysokie obroty, ale k=okazuje się bardzo elastyczny i nieźle ciągnie \"od dołu\", dzięki czemu nie ma problemów z wyprzedzaniem. No i pali też nieco mniej, niż zakładałem. Aha, nie założyłem i nie zamierzam zakładać instalacji gazowej!
Układ elektryczny : Kiedy kupiłem auto, okazało się, że zegarek był zepsuty i trzeba go było wymieć, co nie nelżało do przyejmności i tanie też nie było.
Kiedy myślałem nad kupnem auta, brałem pod uwagę różne marki i modele. Ostatecznie, wybrałem Chevroleta i nie żałuję. Polecam każdemu!
Silnik 1,6 jest w sam raz do tego auta. To typowy złoty środek: szybki, ale nie wariacki, spalanie około 7,5 lita na setkę (z klimą trochę więcej, wiadomo:-), przy tym dobra kultura pracy. I żadnych problemów z awaryjnością.
Fajnie dobrana skrzynia biegów do silnika, przełożenia nie osłabiają jego potencjału. Skoki lewarka mogłyby być nieco krótsze, ale można się przyzwyczaić, gdyż chodzi naprawdę lekko.
Zawieszenie naprawdę sobie chwalę. Idealny kompromis między komfortem a komfortem prowadzenia - wóz nie traci przyczepności przy 170 km/h (więcej nie jechałem, na razie, więc się nie wypowiadam), a lekka nadsterowność przy pustym bagażniku tylko zwiększa przyjemność z jazdy, pod warunkiem ostrożnego obchodzenia się z pedałem gazu. Układ kierowniczy też bardzo dobry i nie zgadzam się z opiniami, że kierownica jest za duża.
Lacetti w wersji sedan to spore auto, ale widoczność jest znacznie lepsza niż w wielu o dwie klasy mniejszych hatchbackach, np. Corsie C, którą jeździłem na kursie prawa jazy 5 lat temu. Duże szyby Chevy\'ego sprawiają, że widać wszystko dookoła.
Liczniki bardzo czytelne, pokrętła i przełączniki intuicyjnie rozmieszczone, a w dodatku tak prosto, że szympans by to obsłużył. Puls multum schowków.
Sprawdza się świetnie zarówno latem (mam wersję z manualną klimą), jak i zimą - szybko się nagrzewa. Nie ma na co narzekać.
Moim zdaniem, zaliczanie Lacetti do kompaktów to lekkie zaniżanie możliwości przewozowych tego auta, znacznie przestronniejszego i wygodniejszego - zwłaszcza z przodu - niż Laguna mojego kuzyna. Miejsca w bród, a siedzenia, mimo krótkich siedzisk, na tyle wygodne, że i kilkugodzinna jazda nie męczy. Bagażnik, 405 litrów, mnie osobiście wystarczy.
Trochę słychać opony (choć może to ich wina, nie samochodu), a na wyższych obrotach silnik i wiatr dają o sobie znać. Jest OK, choć mogłoby być ciut lepiej.
Zużycie paliwa miło mnie zaskoczyło - myślałem, że będzie żarł więcej. Ceny części w sam raz, przeglądy i naprawy przeprowadzam u zaprzyjaźnionego mechanika.
Lepiej być nie mogło. Samochód z 2004 roku, bezwypadkowy, z przebiegiem (wówczas) 80 parę tysięcy, z klimą, pełną elektryką, dwoma airbagami i ABS kosztował mnie 14,5 tys. zł. Za tę samą cenę nie kupiłbym nic w podobnej klasie z podobnym silnikiem, nie wspominając o stanie technicznym i przebiegu.
Zaraz po kupnie auta musiałem wymienić kilka części eksploatacyjnych i zegarek. Poza tym, przy najbliższym przeglądzie będzie trzeba wymienić jedną uszczelkę... i tyle.
Jak dotąd - żadnych problemów!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 109KM 80kW [l/100km]

7,7