Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Sedan

ryba, 12 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2004
Chevrolet Lacetti Sedan 1.4 i 16V 95KM 70kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo dobra karoseria ,mimo upływu lat zero korozji.
Karoseria : wycieranie lakieru na klamkach
Zawieszenie : mocowanie amortyzatorów-zuzywaja się łozyska
Układ elektryczny : przepalanie sie żarówek reflektorów
Generalnie jestem zadowolony z tego samochodu,jest to mój 10 samochód. Do tej pory przejechałem ok.0,5 mln km.więc mogę coś na ten temat powiedzieć.
Niezawodny silnik, dosyć dynamiczny jak na masę auta.Mógłby trochę mniej palić .Dobrym rozwiazaniem jest instalacja LPG.Silnik dobrze toleruje zsilanie gazem.
Skrzynia pracuje poprawnie,biegi wchodzą lekko bez problemów.Czasami wyczuwa sie lekkie ,,haczenie,,.
Układ jezdny pracuje poprawnie,zawieszenie trochę twardo zestrojone ,mi odpowiada do dynamicznej jazdy.Wspomaganie układu kierownicy mogłobybyć trochę ,,mocniejsze,,. Regulacja kierownicy w dwóch połozeniach.
Dobra widocznośc we wszystkich kierunkach.Brakuje mi wycieraczki tylnej szyby.
Dobra eronomia ,ładna sylweka.
Wentylacja i nagrzewanie pracuja poprawnie ,nie ma problemu z nagrzewaniem nawet przy bardzo niskich temperaturach.
Dużo miejsca zarówno dla pasażerów jak i kierowcy,dodatkowo regulowany fotel kierowcy ,mozna dobrac wygodna pozycję dla siebie.Z tyłu dla pasażerów dużo miejca nawet dla wysokich osób.
Samochód dosyć dobrze wyciszony, choć przy dużych predkościach robi sie trochę głośno.
Przy dynamicznej jezdzie silnik ma apetyt na paliwo.Ja zainstalowałem LPG i w trasie mieszcze sie w 9,5-10 l/100km w miescie natomiast ok.13l/100km
Bardzo dobry stosunek ceny do jakości.Nie sztuka jest zrobić dobry i drogi samochód , ale sztuką jest zrobić dobry i tani samochód.
W moim samochodzie jak do tej pory nie wystepują prawie żadne usterki.Mankamentem mogą być czesto palace sie żarówki w reflektorach przednich.
Jak do tej po nie miałem poważniejszych usterek.W najbliżym czasie bedę musiał wymienić uszczelkę pod pokrywą zaworów (32zł),oraz górne łożyska amortyzatorów (40zł).Często się zdarza ,że wyciera sie lakier na plastykowych klamkach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 95KM 70kW [l/100km]

7,6