Ocena kierowcy - Chevrolet Spark I

Teenage Idol, 17 lat temu
Rok produkcji 2006
Chevrolet Spark I 0.8 51KM 38kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Spełnia moje oczekiwania odnośnie samochodu miejskiego.
Silnik to chyba najsłabsza strona tego samochodu. Kultura pracy nawet niezła ale elastyczność i przyśpieszenie troche za słabe jak na dzisiejsze czasy. O ile w mieście jeszcze się tego tak nie odczuwa to na trasie już tak.
Mogła by być nieco bardziej precyzyjna (jak porównuje ze swoją bawarą 3 to nawet dużo bardziej:) ale ogólnie jest nieźle.
Jeśli sie nie szaleje to jest w porządku. Ja raz przeholowałem i wylądowałem w rowie... (wiadomo wąskie opony, relatywnie wysoko umiejscowiony środek ciężkości)
I do tyłu i do przodu bez zarzutu. Jedno ale-wewnętrzne lusterko wsteczne powinno być większe.
Niewiele do zarzucenia-wszystko poręczne, tylko te zegary na środku deski rozdzielczej przekazują więcej informacji pasażerom niż kierującemu.
Przy dużych mrozach strasznie paruje wnętrze i nawet klimatyzacja niewiele pomaga.
Jak na samochód tej wielkości bomba. Z tyłu od bólu można nawet pokusić się o przewiezienie 3 osób. Bagażnik jak na zakupy też wystarczy.
W porządeczku, chociaż to że jest cicho to chyba bardziej zaleta kulturalnej jednostki napędowej niż wytłumienia kabiny.
Przy spokojnej jeździe pali naprawde niewiele. Gorzej jeśli ktoś ma ciężką stopę. Z drugiej strony taki lepiej kupi sobie urzywanego golfa.
My
Jak narazie zchrzaniła mi się tylko tylna wycieraczka plus 2-3 inne, mało istotne drobiazgi.
Odpukać narazie nic sie nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.8 51KM 38kW [l/100km]

6,4