Ocena kierowcy - Chevrolet Spark II Hatchback

Tomek, 5 lat temu
Silnik 1.0L DOHC 68KM 50kW
Rok produkcji 2011
Chevrolet Spark II Hatchback 1.0L DOHC 68KM 50kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce sa jak brzytwa.
Zawieszenie : Jest dosyc twarde lecz wygodne.
Inne : Srednie spalanie uwazam na plus okolo 6,5l gazu na 100km
Inne : wymienione wyzej
Jak narazie jestem bardzo zadowolony z samochodu pomimo duzej ilosci problemow. Auto ma swoj przebieg takze mozna wybaczyc niektore rzeczy krore mi sie przytrafilo. Mam 3 lata prawo jazdy i to jest moje 4 auto i nie mam zamiaru sie go pozbywac ze wzgledu na wygode i co te auto oferuje.
Silnik uwazam za srednia czesc tego samochodu. Jest najwolniejszy z samochodow jakich kolwiek jechalem. Wyprzedzanie na autostradzie musi byc bardzo przemyslane poniewaz jesli jedzie sie zapakowanym i chce sie wyprzedzic to po prostu brakuje mocy takze pod tym wzgledem moze byc to pod pewnym wzgledem niebezpieczne. Przy okolo 250-260 tys km zaczal mi grzechotac lancuch rozrzadu.(W ksiazeczce serwisowej jest napisane ze sie powinno wymienic przy 240 tys lub 10 latach takze uwazam to za czesc eksplatacyjna)
Jak na razie dziala bez problemow. Jest dobrze zestopniowana patrzac na moc/ obroty silnika.
Auto prowadzi sie dobrze chociaz jest czule na podmuchy wiatru ze wzgledu ze jest lekkie i wysokie.
Lakier uwazam ze jest w bardzo dobrej kondycji, blachy uwazam ze sa w dobrej kondycji.
Widocznosc jest bardzo dobra poza tylnimi slupkami. Co mi sie bardzo podoba to wielkosc lusterek. Sa bardzo duze i widac w nich wszystko.
Uwazam ze jest to bardzo fajne auto w srodku lecz brakuje mi jakiegos wiekszego schowka. Co prawda sa schowki pod radiem i az 3 pojemniki na kawe ale jeszcze jeden dodatkowy by sie przydal. Schowki w drzwiach uwazam za wystarczajace. Zmiesci sie w nich butelka i nawet jakies drobne to malutkiego schowka po srodku drzwi. Na plus zaliczam schowek na okulary.
No niestety uwazam to za najgorszy aspekt samochodu (w mojej opinii) ze wzlegu na to ze ze nagrzewnica byla zatkana i w zime we wnetrzu bylo po prostu zimno. Przez nagrzewnica ktora nie podawala cieplego plynu dalej nie dostawala sie ciepla woda do parownika przez co samochod nie chcial jechac na gazie. A w lato nawalila mi klimatyzacja (dziurawy skraplacz, zdarza sie czesciej) Czyli krotko mowiac nie mialem ogrzewania w zime i klimatyzacji w lato.
Mam 190 wzrostu i mam jeszcze duzo zapasu miejsca. Siedzialem w wielu samochodach ze wzgledu na to ze jestem mechanikiem samochodowym i uwazam ze jest rewelacyjnie jak na takie auto. Po ustawieniu siedzenia moglbym przesunac fotel do tylu jeszcze o okolo 2-3 zabki. Nad glowa jest ogromnie duzo miejsca, to jest cos pieknego. Za mna oczywiscie juz nikt nie usiadzie przy takim ustawieniu ale miejsca dla kierowcy jest wystarczajaco. Fotele sa bardzo komfortowe.
Wyciszenie uwazam ze jest w porzadku. Pokonuje samochodem codziennie okolo 100km po drogach ekspresowych i nie narzekam.
Bardzo dobry
Powaznych usterek mialem pare typu : Zatkana nagrzewnica (cala deska rozdzielca do sciagniecia) Lancuch rozrzadu (uwazam to za czesc eksplatacyjna) Regereracja reduktora gazu. ( Auto po postoju ciezko zapalalo po jezdzie na gazie) Czujnik ABS. Chlodnica klimatyzacji. Miska olejowa (pordzewiala) Jestem na szczescie sam mechanikiem samochodowym takze potrafie sobie naprawic samochod sam lecz gdybym mial oddac auto do mechanika to by juz nie bylo za ciekawie ze wzledu na bardzo duza ilosc czasu na wymienione wyzej naprawy. Auto ma tez aktualnie 275 tysiecy km udokumentowanego przebiegu takze na niektore rzeczy mozna przymknac oko. Jak na razie z posrod 4 samochodow ten jest zdecydowanie najlepszy. Poza przyspieszeniem do ktorego trzeba sie przyzwyczaic, zawsze gdy wsiadam do samochodu robie to z radoscia ze wzgledu jaki komfort oddaje ten samochod. Jesli ktos ma jakies pytania odnosnie samochodu to chetnie odpowiem w wiadomosciach prywatnych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0L DOHC 68KM 50kW [l/100km]

6,8