Ocena kierowcy - Chrysler Crossfire Coupe

MK / Kraków, 15 lat temu
Silnik 3.2 i V6 18V 218KM 160kW
Rok produkcji 2003
Chrysler Crossfire Coupe 3.2 i V6 18V 218KM 160kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Powyżej 4'500 obrotów szybkość, siła i dźwięk są bardzo przyjemne.
Naprawdę fajne auto - jeżdżę nim na codzień, minimum raz w tygodniu wypada mi trasa ok 300 km i w taki dzień radość jest jeszcze większa.
Na niższych obrotach bez mocnych wrażeń ale po 4'500 robi się naprawdę przyjemnie...
Szukając informacji na temat tego samochodu przed zakupem przeczytałem kilka artykułów na jego temat. W większości (poza ogólną krytyką ;) wspominano o fatalnej skrzyni biegów. No i przy całej sympatii dla tego auta trzeba przyznać, że problem jest (mam model z manualną przekładnią) ale można się przyzwyczaić.
Naprawdę dobrze trzyma się drogi - pod warunkiem, że nawierzchnia jest dobrej jakości. Dziury, koleiny - wszystko czuć w kościach.
Do przodu bez zarzutu, do tyłu... to nie jest auto do jazdy na wstecznym ;)
Bardzo subiektywna kwestia. Mam 175 cm wzrostu. Kiedy już wgramolę się do środka (jeżeli można otworzyć maksymalnie drzwi wsiada się bez problemu ale najczęściej nie ma na to miejsca) to jest super. Irytujący jest uchwyt na kubek, który otwiera się przypadkowo łokciem jeżeli chcemy się oprzeć o tunel środkowy (ręce trzeba trzymać na kierownicy).
Lato bez problemów. Zima przede mną.
Jak w punkcie dotyczącym ergonomii. Fotel pasażera nie ma takiej możliwości regulacji jak fotel kierwocy dlatego osobą powyżej 185 cm może być trudno się "ułożyć".
Jak trzeba cicho też może być ;)
~13l/100km,części raczej kosztowne - ale warto.
Na razie nic się nie dzieje (auto z 2003 r. posiadam od 4 miesięcy).
Na razie nic się nie dzieje (auto z 2003 r. posiadam od 4 miesięcy).
Chrysler Crossfire Coupe