Ocena kierowcy - Chrysler Crossfire Coupe

KOKO, 12 lat temu
Silnik 3.2 i V6 SRT-6 335KM 246kW
Rok produkcji 2006
Chrysler Crossfire Coupe 3.2 i V6 SRT-6 335KM 246kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : SILNIK MNIE NIE ZASKOCZYŁ POPROSTU SPODZIEWAŁEM SIE PO 334 KM ZE AUTO BEDZIE FAJNIE JEZDZIC . ZASKOCZYŁY MNIE POZYTYWNIE : PROWADZENIE I HAMULCE AZ TAK DOBREGO PROWADZENIA I HAMOWANIA NIE SPODZIEWAŁEM SIE MYUSZE PRZYZNAC
MYSLE ZE JEST TO BARDZO NIEDOCENIANE AUTO BEZPODSTAWNIE OKRESLANE BRZYDKIM I PASKUDNYM . AUTO W RZECZEWISTOSCI NAWET DZIS DOBRYCH KILKA LAT OD PREMIERY WYGLADA SWIEZO I BARDZO NOWOCZESNIE . UWAZAM ZE JEST OWIELE CIEKAWSZA PROPOZYCJA NIZ ZDEZELOWANE AUDI TT CZY BMW Z3 Z PRZEBIEGAMI PO 300 TYS I KILKA LAT STARSZYMI ZA PODOBNE ALBO WRECZ WIEKSZE PIENIADZE
Chrysler CROSSFIRE SRT6 posiada mercedesowską V6 doładowaną kompresorrem o mocy 334 km przeszczepioną z Mercedesa C32 AMG oraz SLK32 AMG . Kultura pracy silnika na wysokim poziomie . Silnik pracuje bardzo miekko i równo przy akompaniamęcie " gwizdu kompresorra " musze przyznac ze dzwiek silnika zwykłej wersji CROSSFIRE podoba mi sie bardziej, nie słychac charakterystycznego dla kompresorra " syczenia " podczas przyspieszania . Ale nie zamienił bym SRT6 na zwykłego CROSSFIRE-a te 115 KM robi ogromną różnice .:)
Mamy tutaj stary dobry dopracowany niezawodny mercedesowski automat o pięciu przełożeniach z funkjją W/S zima / lato plus bieg wsteczny i całe szczęście . Mercedes nigdy nie konstruował zbyt dobrych skrzyńręcznych za to słynie z udanych konstrukcji skrzyń automatycznych . Mysle ze szybkość i precyzja skrzyni jest w zupełnosci wystarczająca . Szkoda tylko ze auto nie posiada lopatek badz przełacznikow przy kierownicy do zmiany biegów .
Auto posiada twardo zestrojony układ zawieszenia . Ma bardzo krótki rozstaw osi co sprzyja zwinności i przyczepności .Jest to auto o charakterze sportowym o sporej mocy a wiec nie może byc zbyt konfortowo zawieszone . Na równych gładkich droganch prowadzi sie ponad przeciętnie , na dziurawych żadne auto nie prowadzi sie dobrze . Mimo wszystko konfort jest akceptowalny .
Auto jest tak skonstruowane że niestety widoczność zwłaszcza do tyłu jest ograniczona . Mi osobiscie akurat to nie przeszkadza , bardo lubie to przytulne wnetrze i waskie niewielkie szyby .
WNETRZE TO STARY POCZCIWY MERCEDES SLK . WSZYSTKIE PRZEŁACZNIKI SA ŁATWO DOSTEPNE , DOBRZE ZNANA WŁASCICIELOM MERCEDESOW ZINTEGROWANA DZWIGNIA DO OBSŁUGI SWIATEŁ , KIERUNKOWSKAZOW , WYCIERACZEK , CZYTELNE WSKAZNIKI DOBRZE PODSWIETLONE . SPORY BAGAZNIK W WERSJI COUPE . BRAKUJE TROCHE JAKIEJSC MAŁEJ WNEKI SCHOWKA NA TELEFON I DROBNE PRZEDMIOTY W KONSOLI CENTRALNEJ ALE POZA TYM JEST OK
KLIMATYZACJA DWUSTREFOWA BARDZO WYDAJNA WENTYLACJA/OGRZEWANIE TEZ BEZ ZASTRZEZEN .STEROWANIE KLIMATYZACJA PROSTE W OBSŁUDZE BEZ ZBEDNEJ ELEKTRONIKI NA " MIEKIEJ " ELEKTRYCE
PRZESTRZEN DLA DWOCH OSOB WYSTARCZAJACA . SKORZANE W WERSJI SRT POŁACZONE Z ALCANTARA ELEKTRYCZNIE USTAWIANE FOTELE ORAZ REGULACJA KIEROWNICY POZWOLA ZAJAC WYGODZNIE MIEJSCE NISKIM I WYSOKIM KIEROWCA NAWET POWYZEJ 190 CM .
AUTO DO PREDKOSCI OK 150 160 KM/H JEST NAPRAWDE CICHE SILNIK MIŁO MRUCZY OPŁYWAJACE POWIETRZE NIE WYWOŁUJE ZBYTNIEGO HAŁASU . POWYZEJ TYCH PREDKOSCI ROBI SIE GŁOSNIEJ NIESTETY DRZWI BEZ RAMEK WYGLADAJA PIEKNIE ZWŁASZCZA Z OTWARTA SZYBA LECZ PRZY WYSOKICH PREDKOSCIACH 200 220 KM/H GENERUJA WIEKSZY HAŁAS . DOTYCZY TO TAKZE O WIELE DROZSZYCH I LEPSZYCH AUT POSIADAJACYCH TAKOWE ROZWIAZANIE
ROZPIETOSC SPALANIA TEGO AUTA JEST SPORA . ZAZNACZYŁEM "DOSKONAŁE" BO MOZNA BEZ WIEKSZEGO PROBLEMU UZYSKAC SREDNIE SPALANIE NA POZIOMIE 12-13 LITROW . MUSIMY WZIAC POD UWAGE FAKT ZE TO AUTO MA 334 KM A TAKI WYNIK SPALANIA PZY TEJ MOCY TO BARDO DOBRY WYNIK
POWIEM TAK AUTO W SALONIE W POLSCE W 2006 ROKU NOWE KOSZTOWAŁO OK 260 TYS ZL TO BYŁA BARDZO WYSOKA KWOTA MIMO TEGO ZE AUTO DYSPONOWAŁO MOCNYM SILNIKIEM PONOC SPRZEDAŁY SIE TYLKO 2 SZT W POLSCE . POCZEKAŁEM DWA LATA I KUPIŁEM ZA NIECAŁE 130 TYS PRAKTYCZNIE NOWA STUKE W NIEMCZECH I UWAZAM ZE TO BYŁA UCZCIWA CENA . NA DZIEN DZISIEJSZY CENY TYCH AUT W UCZCIWYM STANIE CHOC JEST ICH BARDZO MAŁO ZWŁASZCZA W POLSCE KRZTAŁTUJA SIE W GRANICACH 55-70 TYS UWAZAM ZE TO BARDZO PRZYSTEPNA CENA JAK ZA AUTO O TAKICH OSIAGACH .
POSIADAM TO AUTO JUZ PONAD 4 LATA W CHWILI ZAKUPU MIAŁO NIECAŁE 2 LATA I ZNIKOMY PRZEBIEG RAZ NA SEZON WYMIENIAM OLEJ I WSZYSTKIE FILTRY I USUWAM DROBNE USTERKI W POSTACI SPALONEJ ZAROWKI SILNICZKA CZY PRZEKAZNIKA SZYBY ELEKTRYCNEJ ,CEWKI ZAPŁONOWEJ ITP. POWAZNYCH USTEREK NA SZCZESCIE NIE ODNOTOWAŁEM
POWAZNYCH USTEREK BRAK CHYBA ZEBY ZALICZYC DO TEGO NADPALONE CEWKI ZAPŁONOWE 2 SZTUKI GENY MERCEDESA SLK W170 AUTO UWAZANE ZA JEDNO Z NAJMNIEJ AWARYJNYCH NA SWIECIE

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.2 i V6 SRT-6 335KM 246kW [l/100km]

13,7