Ocena kierowcy - Chrysler Sebring II Cabrio

Szogun, 8 lat temu
Silnik 2.7 i V6 24V 203KM 149kW
Rok produkcji 2005
Chrysler Sebring II Cabrio 2.7 i V6 24V 203KM 149kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Mój 3 Chrysler Sebring Cabrio (pierwszy byłStratus 1998, później Sebring 2001, teraz też tylko 2005). Przepiękne auto. Mam wersję z dużym grillem z przodu. Tył wygląda przepięknie. Rewelacyjne auto i na wakacje i w niepogodę :)
Jeśli Sebring, to tylko z silnikiem 2.7. Pozostałe są troszkę za słabe do tego modelu. I koniecznie z automatem.
Automat - działający bez zarzutu i przy regularnych wymianach oleju i płukaniu nie do zajechania. (PS. Nie wiem, czemu nie mogłem zaznaczyć tejże skrzyni biegów...?)
Tutaj jak kto lubi. Autko cudownie płynie po drodze - typowo po amerykańsku. Duży rozstaw osi i miękkie zawieszenie dają mi akurat to co lubię. Żona ma Mini Coopera i jak się przesiadam, to trzęsie mną strasznie :)
Widoczność przeciętna :) Do przodu i na boki spoko, chociaż dziób auta jest tak długi, że już raz zahaczyłem rejestracją o krawężnik. Skończyło się to jeżdżeniem przez cały dzień z blachą na podszybiu :) Do tyłu... Trzeba mieć wyczucie :)
Skórzane, duże i miękkie fotele - jedne z najlepszych, dwie nagrzewnice, klima. Wszystko w zasadzie pod ręką. Klima mogłaby być inaczej obsługiwana, ale w sumie to nie przeszkadza. Podłokietnik ze schowkiem. Olbrzymi jak na kabrio bagażnik.
Bez zarzutu i ogrzewanie i wentylacja.
Hm. W Skodzie Superb jest więcej miejsca, jednak w żadnym innym kabrio nie znajdziecie tyle miejsca. Tutaj wygodnie pojadą 4 osoby. Nawet ze mną za kierownicą, a mam ponad 195cm :)
Ehhh... Trzeba polubić szum wiatru :) Z zamkniętym dachem jest taki inny pogłos niż w osobówkach i do tego jak się przekroczy 100km/h to szumieć zaczyna coraz bardziej. Niestety z tym nic się nie zrobi. Oczywiście jest to absolutnie do zniesienia.
Z tytułu braku napraw i instalacji LPG auto jest bardzo ekonomiczne. Miesięcznie tankuję w tej chwili Chryslerka średnio 2 razy (po ok 80zł) i na tym przejeżdżam ok 700-750km. Części z tego co pamiętam można kupić tanio w internecie. I nie można dać się naciągać warsztatom... ;)
Najwyższa możliwa ocena - niech to obroni się samo.
Absolutnie nic. Na co dzień nim jeżdżę i z drobiazgów popsuło się ogrzewanie tylnej szyby. Nie wiem jeszcze co dokładnie, ale pewnie jakiś pierdół, a nie przeszkadza mi to jakoś bardzo. Przy wymianie oleju sprawdzę.
Byliśmy nim w Pradze, Rzymie, Toskanii, byliśmy w Chorwacji... Nie przydarzyło nam się nic, co by nam zatrzymało auto. Tak samo w trakcie codziennej eksploatacji.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.7 i V6 24V 203KM 149kW [l/100km]

11,2