Ocena kierowcy - Chrysler Voyager II Minivan

kasa100@vp.pl, 14 lat temu
Silnik 3.3 i 163KM 120kW
Rok produkcji 1995
Chrysler Voyager II Minivan 3.3 i 163KM 120kW 1990-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : jest prosty i wytrzymały mało pali ,cichy i mocny .
Przeniesienie napędu : skrzynia
Układ elektryczny : drobiazgi
Zawieszenie : jeśli używa się marnych podróbek -wtedy jest słabe
myśle, że auto niedoceniane na naszym rynku myśle,że ludzie boją sie amerykańskich aut a jeśli chodzi o ten model nie maja podstaw do tego.tylko trzeba dbać i zapobiegać awarią a nie czekac aż cos całkiem padnie .
kultura bez zarzutu , na gazie także nic nie faluje i jest bardzo cichy .A jak mu sie depnie to tez potrafi byc szybki. zerowe zużycie oleju.
skrzynia jest ok . jest wrażliwa na olej. Mysle ,że większośc usterek to wina właścicieli lub mechaników , którzy nie mając pojęcia o tych skrzyniach zabieraja sie za remonty lub obsługe.Sam miałem taki przypadek .
jest trwały z tyłu resory więc po tylu latach troszke siadł ale w niczym to nie przeszkadza .Z przodu klasyka ale wykonana z trwałych materiałów. Jak to na amerykanina przystaje na zakrętach lusterkami o asfalt idzie przyorać :-) ale wytracić z toru jazdy jest naprzwde ciężko.
niemam zastrzeżeń bardzo dobra .
no do radia np. żeby przyciszyć to trzeba podejść :-) ale dla mnie ergonomia jest oki.
No tu musze powiedzieć ,że zimą musze sie ciepło ubrać ,słabo grzeje ale to raczej wina nagrzewnicy w moim aucie ,może jest przytkana ?
rewelacja fotel w pełni elektryczny niemiałem wygodniejszego położenia przed kierownicą jak w tym aucie. Poprostu ameryka.
nawet przy 180 km/h silnik cichutko tylko słychać wiatr opływający karoserie.
jak na taki duży silnik i mase auta to jest rewelacyjnie średnio pali 13,5 L gazu. na trasie 100-120 km/h spala 12 L gazu a w mieście 15 L przy rozsądnej jeżdzie ale więcej jak 16 jeszcze mi nie spalił. Ceny części są tańsze niz do mondeo które miałem wcześniej a dostępność bardzo dobra .
cena zakupu jak na tak komfortowe auto jest naprawde niska . A auto naprawde wcale nie jest bardziej awaryjne niz europejskie czy japońskie a części dostępna i tanie .
parę drobiazgów np. żarówka deski,tłoczek hamulca zatarty ,zacinające się otwieranie elek. tylnych szyb, takie pierdoły .
raz skrzynia ale kupiłem go takiego naprawa 800zł. (sam naprawiałem ) serwis 3000zł. Pompa wody -130 zł. rolka napinacza paska wielorowkowego -200zł. Te awarie unieruchomiły mi auto ale to zaniedbanie poprzedniego właściciela, jakby mógł to by paliwa nie lał i szyb nie mył.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.3 i 163KM 120kW [l/100km]

13,0