Ocena kierowcy - Chrysler Voyager II Minivan

ozzy76@go2.pl, 14 lat temu
Silnik 3.3 i 163KM 120kW
Rok produkcji 1992
Chrysler Voyager II Minivan 3.3 i 163KM 120kW 1990-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny i szybko uzyskujący 140km/h, oczywiście relatywnie do masy auta, i mocy.
Dynamiczny i elastyczny, oczywiście relatywnie do tej klasy aut oraz rocznika. Zaskakująco szybko zbiera się do 140km/h. Udało mi się go rozpędzić do ok. 180km/h, ale po dłuższych mękach, ponieważ od 160km/h idzie mu to jak krew z nosa.
Kilka razy w zimę miała problem z wrzuceniem wyższego biegu, ale potem przeszło, później okazało się, że w tym czasie miałem przebicia w instalacji. Może to miało jakiś wpływ...
Bez rewelacji, jak to w wielu amerykańcach, na korzyść przemawia fakt, że to przecież nie jest auto sportowe.
Bardzo dobra. Wprawny kierowca dość szybko powinien "poczuć" gabaryty tego auta.
Duża objętość auta a nawiewy jedynie z przodu w desce, więc mroźną zimą, szczególnie ci z tyłu, muszą uzbroić się w cierpliwość i wełniane skarpety.
Doskonała, szczególnie z przodu, gdzie brak konsoli zmiany biegów w podłodze sprawia, iż czujemy wyraźny komfort, wręcz psychiczny. Wszystkie siedzenia wygodne. Małym minusem może być brak regulacji siedzenia pasażera z przodu z wyjątkiem oparcia.
Głośno, szczególnie u mnie, ponieważ po lakierniku okazało się, że są "pewne" braki, do tego dochodził sportowy wydech.
Zaznaczyłem "przeciętnie", lecz uważam, że jak na tę masę, opływowość, pojemność silnika i jego konstrukcję, to jest prawie dobrze.
Zapłaciłem za niego dużo więcej (z prywatnych względów ) niż był wart, jednak te auta są relatywnie niedrogie w stosunku do tego, co oferują.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.3 i 163KM 120kW [l/100km]

14,0