Ocena kierowcy - Chrysler Voyager II Minivan

OLO, 13 lat temu
Silnik 2.5 TD 118KM 87kW
Rok produkcji 1992
Chrysler Voyager II Minivan 2.5 TD 118KM 87kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo fajny, przestronny samochód za dobre pieniądze. Mój kosztował 5 tys + wymiana części eksploatacyjnych. Mimo swojej masy i dużej pojemności bardzo ekonomiczny. Pali mniej więcej tyle co moje poprzednie auto, czyli mitsubishi colt 1.5 benzyna. Komfort podróżowania rewelacyjny. Przed zakupem warto poczytać na temat silnika, tj. na co trzeba zwrócić uwagę kupując. Pozdrawiam
Nic dodać nic ująć. Super auto!
Nie jest to może wyścigówka, ale silnik nie najnowszej już konstrukcji bardzo dobrze radzi sobie z prawie 2 - tonowym autem. Dobry kompromis pomiędzy dynamiką i spalaniem. Odpala na dotyk, chodzi równiutko. Warto dodać, że mój egzemplarz ma przebieg 300tys. najprawdopodobniej cofany więc jak na swój wiek i liczbę przejechanych kilometrów oceniam silnik naprawdę dobrze.
Biegi wchodzą troszkę twardo, ale generalnie skrzynia pracuje bardzo dobrze. Kwestia przyzwyczajenia.
Auto płynie po szosie, bardzo dobrze wybiera nierówności, w moim egzemplarzu wspomaganie chodzi bardzo leciutko. W zakręty nie można wchodzić super szybko, ale to chyba normalka w takim aucie.
Bardzo dobra. Siedzi się wysoko, a dobrze przeszklone nadwozie gwarantuje świetną widoczność. Trzeba się przyzwyczaić do manewrów, bo auto jednak jest duże. Dla pań na pewno dobrą opcją będzie montaż czujników cofania.
Decha w typowo amerykańskim stylu. Czytelnie, przejrzyście.Jak dla mnie rewelacja.
Mam go od niedawna więc nie wiem jak działa ogrzewanie, ale wentylacja pomimo braku klimy OK. Plus to ładnie działający nawiew i możliwość uchylenia wszystkich bocznych szyb.
6 dorosłych osób jedzie bardzo wygodnie. Nie testowałem w 7, ale myślę że to żaden problem. Fotele mięciutkie, dużo schowków, uchwytów na napoje. Pozycja za kierownicą bardzo wygodna. Przy konfiguracji 7 osobowej bagażnik nie jest imponujący, ale można jeszcze coś upchać pod dwoma tylnymi rzędami foteli, ewentualnie zamontować bagażnik dachowy. Fotele bardzo łatwo się wyciąga, są jednak dość ciężkie i najlepiej nie robić tego samemu.
Po tym co słyszałem przed zakupem jestem pozytywnie zaskoczony. W aucie jest bardzo przyjemnie i wcale nie głośno. Powyżej 130km/h troszkę się pogarsza, ale naprawdę jest OK.
Można przyjąć, że średnie spalanie to 8 litrów. Oczywiste, że najwięcej zależy od kondycji silnika i sposobu jego eksploatacji.Podejrzewam, że na trasie udałoby się zejść do mniej niż 7 litrów. Weźmy pod uwagę, że auto waży prawie 2 tony, jest 7 osobowe i ma 2.5 litrowy silnik. Jak dla mnie wynik rewelacyjny.
Rewelacja!
Mój egzemplarz po kupnie wymagał: Wymiany jednej końcówki drążka kierowniczego, jednej gumy na wachaczu, czujnika temperatury, odpowiadającego za załącznie się wentylatora. Koszt tych rzeczy to ok 250zł i są to części eksploatacyjne, które w końcu trzeba wymienić. W planie wymiana uszczelki pod skrzynią biegów (troszkę cieknie) koszt ok 250zł, przeczyszczenie i nasmarowanie hamulców przednich ( ponoć ten model wymaga tego dość często ), koszt ok. 50zł. Poza tym auto mam od niedawna więc trudno mi ocenić. Znajomy jeździł takim 4 lata i był baaaaaaaardzo zadowolony. Aha do porobienia różne drobiazgi z prądem ( bezpiecznik od klaksonu, nie działa tylna wycieraczka i takie tam pierdołki :) )
Póki co brak poważnych usterek i niech tak zostanie :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 118KM 87kW [l/100km]

8,1