Ocena kierowcy - Chrysler Voyager III Minivan

Hack, 14 lat temu
Silnik 2.5 TD 116KM 85kW
Rok produkcji 2000
Chrysler Voyager III Minivan 2.5 TD 116KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń wewnętrzna.
Super auto do spokojnej jazdy (2,2tyś obrotów, około 110-120 km/h na \"piątce\"). Żadnych poważnych usterek. Części dostępne.
Troszkę głośny, ale po prześledzeniu kilku forów dochodzę do wniosku \"ten typ tak ma\". Dość elastyczny i przy tych gabarytach zadziwia przyspieszeniem auta. Silnik włoski z rozrządem na kołach zębatych nie zawodzi.
Dobre przełożenia, dość ciężko wchodzi wsteczny.
Bardzo dobrze się prowadzi, a i przy manewrowaniu da się nim wyrobić.
Doskonała
Miejsca nadmiar. O ile po 12 godzinach jazdy Nissanem byłem zmęczony (nogi łydki i kolana) tak tu po tej samej trasie nic. Auto wygodne i przestronne. Wyłączniki tu gdzie powinny być.
Auto bez klimy, długo się nagrzewa przy większych mrozach, ale przy upałach posiadana wentylacja daje sobie radę. Lepiej było by z klimą, ale uchylne tylne szyby dają wentylację nie powodując przeciągu. Przyciemnłem szyby co dużo dało w kwestii wychłodzenia środka w lato. Sprawdza się.
Lepiej to chyba tylko w Grand albo w autobusie. Przy rozłożonej tylnej kanapie upychałem w bagażniku głęboki wózek. Na wakacje cały bagaż 5-cio osobowej rodziny wraz ze spacerówką trafił do bagażnika. Pod nogami tylko to co na drogę.
Pomimo głośnej pracy chwytu powietrza, we wnętrzu można rozmawiać nawet przy 120km/h pomiędzy pierwszym i trzecim rzędem siedzeń.
Mogło by być lepiej, ale nie jest źle. W trasie do 7, a w mieście do 11. Nie należy przekraczać 120 km/h bo zaczyna chlać. Gabaryty robią swoje.
Za pieniądze, które trzeba dać za auto używane naprawdę warto dla dużej rodziny na dłuższe wyjazdy.
Nie mam żadnych problemów z tym autem. Drobiazgi wynikające z wieku auta. Wymiana ramienia wycieraczki, piasta koła, amortyzatory. Leję i jeżdżę.
Jak wyżej, wymieniłem piastę z łożyskiem, amorki z przodu i tyłu, ale to 10-cio latek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 116KM 85kW [l/100km]

10,5