Lista ocen Citroen AX 1.5 D 54KM 40kW 1994-1997 (33) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gerwazy z Tarnowa
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
To w połączeniu z silnikiem to największa zaleta tego auta. Zawsze tankowałem do pełna i na paragonie zapisywałem ile przejechałem od ostatniego tankowania - to najdokładniejszy sposób oceny zużycia paliwa. Rekord padła na trasie powrotnej z Krymu przez Ukraine na tamtejszym paliwie. Na zbiorniku z 4 osobami i bagażem na 2 tygodnie wakacji zrobiłem bez tankowania 1075km (!!!) i jak potem tankowałem to okazało się że zbiornik nie był całkiem...
~vonAue
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Pod tym względem polecam to auto. przez ponad rok i 10 tysięcy przejechanych kilometrów, włożyłem w to auto 140zł(raz trzeba było wymienić świece żarowe). Spalanie śmiesznie niskie - trasę ze Śląska do Włoch i Chorwacji zrobiłem ze średnim spalaniem 3,7L. W mieście spalanie wynosi ok. 5L. Pełny zbiornik paliwa wystarcza przy oszczędnej jeździe na niemal 1000km trasy.
~parapiet
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
To chyba najwiekszy atut tego samochodu. Spalanie srednio 5,2 litra na 100km latem. Zimą 6l ropy średnio/100km. W trasie potrafi zaspokoic sie przy pelnym obciążeniu (4osoby i bagaż) + wciskanie w peda gazu aby nie zostacw tyle. 4,5l/100km. Samemu w trasie 4l/100km. Ogólnie miasto 6l, zimą chyba chlapie więcej po mieście, ale który nie...
~tomaswrc
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Pali tyle co nic, do miasta idealny. Wciskanie gazu w podłogę spod świateł wcale nie skutkuje drastycznym wzrostem spalania, pół litra w tą czy w tą - a co tam. Części są przystępne cenowo poza rozrządem w ASO. Większość napraw można wykonać samodzielnie lub u mechanika z czasów PRL-u.
~Krzysztof
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
zużycie paliwa istotnie małe, jednak auto ciągle sie psuje, nawalają elementy niby drobne ale po zebraniu kosztów napraw robi sie duża suma. Straszliwe kłopoty z odpaleniem zimą. Pompa paliwowa do kitu, ciągle coś w niej nie tak
~józek
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
zużycie paliwa na poziomie 4-5 l na przeglądy do ASo nie jeżdzę szkoda kasy na tych tumaków większość sam naprawiam ceny czśći nie odbiegają od innych pod warunkiem żę się nie kupuje w serwisie .auto nie jest zbyt awaryjne
~Bartosz Jaszewski
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Najważniejsza zaleta tego auta, czyli koszty, pali mało - max. 6l przy spokojnej jeździe bezproblemowo osiąga się 5l. Czynności serwisowe banalnie proste dla każdego amatora mechaniki i dosyć tanie części.
~Rozczarowany :(
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Może i mało pali ale... dzięki licznym wizytom w warsztatach i cenom napraw wypada bardzo żle. Drogie części i duża usterkowość. A w tym aucie PSUJE SIĘ WSZYSTKO (nie mam siły wymieniać).
~plus84@poczta.onet.pl / tomek
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
5 litrów na mieście przy znęcaniu się nad silnikiem standardowo w mieście 4,5l, co do trasy to informacje mogą niektórych załamać bo mi udało się zrobić 100 i spalił mi 3 i troszkę litrów
~harcott@poczta.onet.pl
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Staram się i staram ale w cyklu mieszanym (większość po Poznaniu) samochód nie spalił mi jeszcze niegdy więcej niż 4,5 l/100km. Na jednym baku(35l) robię ponad 820km. Taniej to już chyba tylko rowerem można.