Ocena kierowcy - Citroen Berlingo I

Leszek, 19 lat temu
Rok produkcji 1998
Citroen Berlingo I 1.4 75KM 55kW 1996-2011 - Oceń swoje auto
Ogólnie bardzo udane autko zarówno z powodzeniem spełniające rolę auta rodzinnego jak i firmowego.Do pełni szczęścia brakuje mi tylko pod maską silnika HDi(taki ze 110-ma kucykami, jechałem takim-poezja)
Silniczek doskonale sprawdza się w mieście.Na trasie zbyt słaby jak na dosyć wysoki samochód.Do 110km/h jest w miarę cicho.
No niestety skrzynia w moim citku wzorem to raczej nie jest.Może dlatego że nie jestem posiadaczem samochodu od nowości.Wcześniej jeździłem Civicem i jest straszna róznica w kulturze pracy.
Zawieszenie rewelacja.Po tym przebiegu zawieszenie nadal ciche, bez jakichkolwiek nieprzyjemnych stuków.Super sprawdza się na naszych drogach, wbrew powszechnym opiniom,że "francuzy" mają słabe zawieszenie. Trochę buja na poprzecznych nierównościach.
Widoczność doskonała.Super duże lusterka boczne. Jedyny minusik dla może zbyt szerokich słupków przy przedniej szybie.
Bez większych zastrzeżeń.Wszystko na miejscu.
Nawiewy ok,niestety nie mam klimy.Wentylacja w zimie działa poprawnie.
Tu chyba raczej bez komentarza.Do pełni szczęścia brakuje mi tylko tylnych bocznych drzwi(wersje Multispace od 1999). Z tyłu naprawdę trzy grubasy nie będą miały powodów do narzekań.Tak szerokiej tylnej kanapy jeszcze nie spotkałem.Bagażnik poezja, na wakację biorę co tylko mi sie zachce!!!
Jak już wspomniałem wcześniej do 110km/h jest spokój.Powyżej robi sie głośno.
I tu miła niespodzianka.Może nie uwierzycie ale mój citek w mieście spala mi 6,0-6,5l.Na trasie przy pięciu osobach i pełnym załadunku(wyjazd na wakacje) "łyknął" 5,5l. Ale faktem jest że zbytnio mojego auta nie żyłuję. Zimą z przyczepą spala mi 8-8,5l w mieście.
Super autko za rozsądne pieniądze.Mój egzemplarz z 11/1998 kupiłem 02/2001 za cenę 25 000zł. W cenie lakier metalik,bagażnik na narty, alufelgi, zimówki na felgach stalowych.Naprawdę auto warte polecenia.
I tutaj niestety nie najlepiej: -krusząca się gąbka w przednich fotelach(ergonomia foteli bez zarzutu) -częste awarie oświetlenia tablicy rozdzielczej(kompet lampek wymienialem już dwa razy od 2001r)
Poważniejszych usterek silnika nie było.Dwa razy wymieniłem drążki w przednim zawieszeniu(koszt z wymianą 110zł za szt.). Niestety ostatnio rozciekła się przekładnia kierownicza koszt regeneracji 800zł + robocizna(ale to melodia przyszlości trochę pojeżdże bez wspomagania i tyle)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

6,8