Ocena kierowcy - Citroen Berlingo I

dominik@paluki.tygodnik.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 2000
Citroen Berlingo I 1.4 75KM 55kW 1996-2011 - Oceń swoje auto
1) Czarna derma na kiju, nakrywająca bagażnik do połowy jest nieporęczna. Często wykorzystuję wóz ze złożonymi tylnymi siedzeniami i wtedy nie ma co zrobić z tym kijem, więc stoi w piwnicy, a ja w efekcie zakrytego bagażnika nie mam. 2) Powinna być możliwość podniesienia kratki od dołu w stronę sufitu i przykręcenia jej do sufitu, gdyż w sytuacji, kiedy kratka jest niepotrzebna, nie ma możliwości, by przebywała w wozie. 3) Brak wieszaczków na płaszcz czy polar na słupkach. 4) Sam pomysł auta osobowego i bagażówki w jednym jest rewelacyjny. Nie wyobrażam sobie inaczej. 5) Brak pomysłu na nastawianie rowerów na bagażnik. Wóz jest wysoki i bez wożenia drabiny ani rusz. 6) Brak drobnych, subtelnych zaczepów (np. na tyle tylnych siedzeń, w podłodze ) na bagaż - istniejące dwa nie pozwalają na dobre sztauowanie (może ktoś wie, gdzi by coś takiego zrobili?).
OK. Bardzo dobrze. Bez uwag
1) Słupki zasłaniaja. Na przykład - pieszych na przejściu. Skręcam w prawo, a tu zza słupka pod koła ktoś się pakuje. 2) Brak dodatkowych lusterek, które pokazywałyby, co się dzieje na tylnych siedzeniach.
1) Zaleta: dzieci nie otworzą tylnych drzwi. Wada: nikt, kto nie zna wozu (np. autostopowicz) nie otworzy tylnych drzwi. 2) Pedał gazu za wysoki.
W wozie jest za sucho.
Pilot przy kluczyku (wcale nie duży) obija się o kolano. Górna półka - znakomita.
Nie mam uwag.
Zuzycie paliwa bez uwag. Ceny przeglądów mogłyby być niższe. W moim egzemplarzu (mimo trzykrotnych napraw) wskaźnik poziomu benzyny przy pełnym baku wskazuje 4/5, a światełko zapala się bardzo wcześnie. Machnąłem ręką - ile mozna naprawiać? W poprzednim egzemplarzu nie dało rady wymierzyć, ile pali. Nie przyjmował nalania do pełna. Przydałby się taki pomocnik, jak w renault clio: przeciętna na trasie, przeciętna od ostatniego zerowania itp.
Bez uwag. Oczywiście, że mógłby być tańszy, jak wszystko.
Było trochę usterek, parę razy nie mogłem ruszyć - raz wydoił się akumulator, drugi raz jaś pompka - chyba powietrza.
Poprzedni mój berlingo dachował; kierowca - z lekkim draśnięciem, wcześniej miał spotkanie lewą burtą w drzewo - kierowcy nic. Oceniam więc, że jest raczej bezpieczny. W Rumunii wypaliliśmy dziurę w tłumiku - w pierwszym lepszym warsztacie zaspawali.
Dziennik kosztów dla Citroen Berlingo I 1.4 75KM 55kW
8,7