Ocena kierowcy - Citroen Berlingo I

Robert, Chojnice, 17 lat temu
Rok produkcji 2003
Citroen Berlingo I 1.4 75KM 55kW 1996-2011 - Oceń swoje auto
Tak na 4+
Za słaby silnik (70 KM) jak na te budę. Jeżdżąca trumna. Zapomnij o wyprzedzaniu poniżej 4 tys obrotów - w okolicach 3 tys wciskasza gaz i nie czujesz żadnego przyspieszenia. Tragedia. Nawet gdy jadę sam.
Do 100 tys km było super, natomiast w ostatnim czasie mam kłopoty z wrzuceniem wstecznego (nie zawsze ale raz na kilka dni zdarza się, że muszę sie namęczyć)
Rewelacja. Auto ma 104 tys km a w zawieszeniu nic się nie dzieje! Trzyma sie drogi, na wybojach nic nie czuję a to auto służboe zatem żadnego krawężnika się nie boi :) Nie były wymieniane nawet gumowe osłony na przegubach itp nie mowiąc o poważniejszych elementach.
Lubię siedzieć wyżej od innych i Berlingpo mi to zapewnia. Jedyny mankament to za szeroki lewy słupek między przednia szybą i drzwiami. Trzeba sie wychylić aby zobaczyć pieszego wchodzacego na jezdnię z lewej strony. Można sie przyzwyczaić.
Bez rewelacji ale wszystko jest na swoim miejscu.
Auto i do pracy i na wyjazd na urlop dla czteroosobowej rodziny. Polecam :)
Przy pustym bagażniku słuchać blachę od kratki (auto zarejestroiwane jeko ciężarowe) Żona jeździ Peugeotem 307 z podobnym przebiegiem i jest w nim znacznie głośniej niż u mnie (nie tylko dlatego, że jest kobietą )
Auto generalnie nie przekracza 8 litrów na 100 km, przy normalnym , spokojnym użytkowaniu
Chyba dobrze bo auto nic mnie nie kosztowało to samochód służbowy :)
Do znudzenia zapala się kontrolka poduszki powietrznej. Jakiś czujnik jest pod fotelem kierowcy i jak się przysuwa fotel to są z nim kłopoty. Inna sprawa to kłopoty z otwieraniem auta z pilota w kluczyku jakie pojawiły się tuż przed 100 tys km. Dwa razy do tej pory wymieniałem tarcze hamulcowe a trzy razy klocki. Poza tym w moim egz. nie zanotowałem poważniejszych usterek.
Jeżdżę nim od trzech lat codziennie i jeszcze mnie nie zawiódł zatem daję piątkę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

7,3