Ocena kierowcy - Citroen Berlingo I

Furman, 18 lat temu
Rok produkcji 1998
Citroen Berlingo I 1.4 75KM 55kW 1996-2011 - Oceń swoje auto
Sygnałów dźwiękowych (tych oryginalnych wymieniłem trzy) zainstalowałem z Poloneza i teraz OK. Zamek ten od klapy tylnej jak zamarzł w pierwszą zimę to do teraz jest do "..." Właściwie poza olejem, wymianą płynów hamulcowy i chłodniczym jak przykazali żabojady nic, acha te stabilizatory się na mnie uparły. Wsiadam i jade -sam, albo niesam, ten brak trzecich drzwi w tym roczniku to troszkę utrudnia życie, a jak właduję mu parę kilo do tyłu to jeszcze lepiej się prowadzi, hamulce super, Lakier piekny niebieski metalik do dziś jest jak nowy
czasem ten wsteczny coś łaskę robi, poza tym bez zastrzeżeń
drążki stabilizatora układu kierowniczego co 25 tys.km trzeba wymieniać (koszt 25 zł.) poza tym idealnie przyklejony do drogi, w nosie mam koleiny i nierówności.
przy cofaniu łabo, można się oszukać
komfort - jednym słowem
teraz zaczyna jakby głośniej chodzić jak się trochę szybciej jedzie 120-130 km/h ale przy predkości 100 km/h muzyczka pogawędki - super jazda relaksacyjna
zaraz po wyjechaniu z salonu zmieniłem na olej syntetyczny, jestem z tych co uwążają że o samochód to jako kochanke dbać należy stale - czysta elektronika, dobre paliwo, jak zimny to niech ma trochę czasu na zagrzanie, zadne tam wchodzenie na obroty jak wskazówka temperatury choć zera nie dotknie itd
mnie się udało, kupiłem w salonie w 1999 roku samochód z rocznika 1998, DEALER dał mi w tedy upust za to że gotówka, potem że rocznikowo starszy i w sumie wyszło że mam go za całkiem niezłą cenę. Udał mi się, miałem szczęście, albo to Berlingo to naprawdę jest ewenement w tej klasie
Cięgno od centralnego zamka mi pękło w drzwiach pasarzera, a reką teraz zamykam od wewnątrz, działa teraz tylko po mojej stronie, - drobiazg, w końcu w wiekszości sam nim jeżdzę ... jedne drzwi otwiera , jedne zamyka
Nigdy mnie nie zawiódł. A zimę mieliśmy mało łaskawą, akumulator wciąż ten sam

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

7,7