Ocena kierowcy - Citroen Berlingo I

Bejo, 6 lat temu
Silnik 1.6 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2004
Citroen Berlingo I 1.6 16V 109KM 80kW 2000-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wielkość przestrzeni w stosunku do długości auta - prawie wzorowo. Bagażnik - potęga !
Układ elektryczny
Zapłaciłem więcej za dobrze zadbany egzemplarz co ma potwierdzenie w braku usterek. Dobre auta kosztują więcej niż średnia cena ale są raczej w użytkowaniu bezproblemowe jak mój Berlingo.
Nie mam się do czego przyczepić. Dobrze działa na LPG sekw., pali średnio 10 LPG, zero problemów z odpalaniem - jak dbasz o silnik tak masz :)
Nie maiłem jeszcze auta w którym by od czasu do czasu nie haczył wsteczny. Poza tym bez uwag.
Mam obniżone zawieszenie z przodu i utwardzone oraz obniżony tył i felgi 16 cali z niższym profilem ale nie jest to przysłowiowa "gleba". Na początku źle mi się jeździło ale teraz super, zwłaszcza autostrada i drogi dobrej jakości - klei lepiej niż niska osobówka.
Bardzo dobra, zasługa dużego przeszklenia i jeszcze ModuTop - jak podjedziesz za blisko pod sygnalizację to światła zobaczysz przez szyby w dachu. Mam mocno przyciemniane szyby z tyłu i boczne - po zmroku i w deszczu cofanie to tragedia ale na lusterka daje radę - zawsze można folię zdjąć.
Włącznik klimatyzacji można pomylić z innym włącznikiem, sterowanie szybami - powinno być na drzwiach - poza tym jakichś większych uwag nie mam - projektowany był przecież w 2003 roku.
BDB, dodatkowo mam nawiew na pasażerów z tyłu ale z obiegu wewnętrznego, tzn. jakie powietrze puszczę nawiewem na przednią szybę to takie "dostaną" pasażerowie.
Prawie doskonale. Jestem wysoki i jednak fotel potrzebuję do tyłu odsunąć a tam fotelik mojego małego pasażera. Zawsze dostaję "butami" po plecach. Na szerokość w kabinie super - 2 foteliki i jeszcze dorosły może pomiędzy w dobrych warunkach podróżować.
Do 110 przyzwoicie, silnik w miarę cichy ale przy większej prędkości słychać antenę, relingi i ogólnie opór powietrza.
Ceny części porównując do Mazdy to 1/3 - mowa tu o podstawowych, eksploatacyjnych.
Pozytywne zaskoczenie. Zapłaciłem więcej niż za jakieś truchło ale dostałem to za co zapłaciłem. Kto pisze, że to złomy to znaczy, że złoma kupił.
Drobne rzeczy z gatunku elektroniki - czujnik otwarcia drzwi kierowcy i sygnalizacji włączonych świateł oraz tylnej klapy, czasem zawieszający się słownik reflektora i tyle przez prawie 2 lata.
Nic, jak na francuza to zaskoczenie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 109KM 80kW [l/100km]

9,3