Ocena kierowcy - Citroen Berlingo I

Jacek, 14 lat temu
Silnik 1.9 D 70KM 51kW
Rok produkcji 1999
Citroen Berlingo I 1.9 D 70KM 51kW 1998-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Karoseria to jedna z wielu zalet tego auta.Szkoda tylko że w nowszych modelach zniky wolnossące diesle.Są one mało wymagające i nie kłopotliwe.
Zawieszenie : Wymiana tylniej belki
Przeniesienie napędu : wymiana sprzęgła
Układ elektryczny : drobne usterki
Myślę że auto to jest doskonałym kompromisem jeśli mieć na myśli użytkownika mojego pokroju.Nadaje się na dojazdy do pracy,rodzinne wycieczki,oraz dalekie podróże.Jego funkcjonalność pozwala ma przewożenie ładunków o sporych gabarytach i masie.
Silnik mojego samochodu uchodzi za najlepszy stosowany w tym modelu.Nim go nabyłem,zasięgnąłem informacji u kilku użytkowników i mechaników, którzy mieli do czynienia z tym modelem.Cenię go przede wszystkim za trwałość i oszczędność.
Skrzynia biegów spisuje się poprawnie i jak dotąd nie wymagała nie wymagała interwencji mechanika poza zmianą oleju.Z lewej strony na biegu jałowym dochodzi z niej delikatny odgłos luzu jednak inni użytkownicy jak też znani mi mechanicy uspokajają bo występuje to w każdym znanym im i mi modelu.
Auto posiada komfortowe zawieszenie,które trzeba mieć jednak pod kontrola.Zaletą są nie drogie części zamienne i nie ma z nimi problemów.Bolącym miejscem i dość kosztownym jest tylna oś skrętna.Nie daje się jej naprawić samodzielnie,zostaje wymiana na nową lub regenerowaną.Układ kierowniczy jest dość precyzyjny i jeśli jest na czas likwidowana usterka nie ma z nim problemów.
Widoczność ograniczają dość grube słupki,zaleta zaś są duże lusterka i szyby.
Można by kilka rzeczy poprawić,ale są to na prawdę drobiazgi dotyczące indywidualnych wymagań.
Trochę mała wydajność samoczynnej wentylacji,prawie zawsze musi być włączona dmuchawa,która na szczęście dość cicho pracuje.
Jeśli chodzi o tę kwestię nie dopatruję się żadnych uwag.Zaletą jest przede wszystkim szerokość pojazdu i wygodne siedzenia.
Wyciszenie jest wystarczające.
Mogę podać średnie spalanie,jest to od 5,9 l/100km do 6.3 l/100.Jak zauważyłem duży wpływ na spalanie ma to gdzie kupi się paliwo no i oczywiście prędkość z z jaką się jeździ.
cena tego samochodu jest bardzo atrakcyjna.
Powiem tylko tyle,jak się dba tak się ma.Mnie to auto nie zostawiło na drodze nigdy.
Od czasu kiedy go nabyłem musiałem w niego sporo zainwestować ale to tylko przez niedbalstwo mojego poprzednika,który jak nie mógł sobie poradzić po prostu pozbył się problemu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 70KM 51kW [l/100km]

5,9