Ocena kierowcy - Citroen Berlingo I

Silnik 1.9 D 70KM 51kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Citroen Berlingo I 1.9 D 70KM 51kW 1998-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jest niesamowicie miękkie i komfortowe (mimo, że to rodzinny dostawczak).
Świetny samochód prawie pod każdym względem: wygodny, komfortowy, porządnie wykonany, pancerny silnik, mięciutkie zawieszenie, blacha nie rdzewieje, ogólnie samochód bezawaryjny.
Silnik jest świetny jeśli chodzi o elastyczność, kultura pracy - mi osobiście nie przeszkadza, lubię dźwięk tego silnika, przydało by się lepsze przyspieszenie, ale za to jeździ się dostojnie i komfortowo.
Jestem zaskoczony - lepsza niż w Berlingu II generacji, niż w Citroenie C3 I gen. czy Toyocie Avensis III gen. biegi wchodzą bardzo lekko, bez problemu, mimo dużego przebiegu skrzynia chodzi idealnie.
Zapewnia bardzo duży komfort- samochód jest mięciutki i nie czuć polskich dróg na tyłku, ale za to w zakrętach bywa problematycznie - ale bądźmy szczerzy - nie jest to samochód do sprawnego pokonywania zakrętów.
Poza szerokimi słupkami bocznymi - bez zarzutów
Masa schowków, wszystko pod ręką
Nie mam klimatyzacji, ale ogrzewanie i wentylacja działają bardzo dobrze
Baardzo dużo miejsca - nikt nie narzeka, nawet jadąc w 5 osób.
Średnie, ale ja lubię dźwięk tego silnika więc mi nie przeszkadza.
Mało pali, jest bezawaryjny. Nigdy nie sprawdzałem ile dokładnie pali, ale trasę około 1000km pokonałem na jednym baku bez problemu.
Jakościowo samochód jest naprawdę pancerny, cena - nie wiem ile teraz chodzą te samochodziki, ale jako nowy nie był drogi w stosunku do konkurencji.
Od niedawna nie działa mi podświetlanie prędkościomierza. Przednie zawieszenie nie jest zbyt trwałe (ale to jedyna rzecz która w tym samochodzie nie jest zbyt trwała).
Belki tylnej bym się nie bał, wiadomo że kiedyś pójdzie, ale w każdym samochodzie jest coś droższego co się kiedyś zużyje. Poważnych usterek - brak 15 lat i ani razu na lawecie nie jechał

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 70KM 51kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Citroen Berlingo I 1.9 D 70KM 51kW