Ocena kierowcy - Citroen Berlingo I

Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Citroen Berlingo I 2.0 HDi 90KM 66kW 1999-2008 - Oceń swoje auto
autko dobre do pracy, do jezdzenia z rodzinką, ogólnie do jeżdżenia, nie ma sie czego wstydzić.
Mam to autko od nowości. Mija 10 lat i ja wciąż je mam. Autko sprawuje sie świetnie, zero nieprzyjemnych niespodzianek. Prawie non stop stoi na zewnąrz. Zero śladu korozji. W zimę nawet przy -20 stopniach przychodzę, kręcę kluczykiem i działa. Leję zwykła ropę, bez ekstra dodatków.Akumulator od nowości- 10 latek i odpala 2 litrowy silnik bez zająknięcia.W silniku tylko 160tys. km. było wymienione rozrząd i pompa wody. A tak nic, zero wycieków, awarii
Skrzynia jest ok. mogłaby być 6 stopniowa. Chodzi bez żadnych zgrzytów i problemów, może nie super lekko,ale przynajmniej ma sie wyczucie, jaki bieg w danej chwili wskakuje.
Autko trzyma się drogi, że aż miło śmigać. Jeździło juz po Polskich górach, u podnóża Alp. Zakręty mozna śmiało pokonywać na w miarę dużych prędkościach. Nie ma ryzyka wypadnięcia. W zimę radzi sobie świetnie z koleinami i świeżym, głabokim sniegiem..Sama radość mijać cała resztę.
Siedzi sie wyżej. Auto odpowiednio przeszklone. Wielka szyba z przodu, prawie jak w autobusie. Lusterka duże, w których widać wszystko, szkoda m,że we wszystkich autach takich nie montują. Jest na tyle dobra widocznośc,że każdy manewr cofania, niezależnie od warunków, można wykonać \"po lusterkach\", bez ryzyka uszkodzenia swojej czy innej bryki.
Bez zarzutu. Czasami spędzam w tym aucie długie godziny jazdy(ok.10-12) i po wyjściu nie czuje sie zmęczenia(w tym ok. 1-2przerwy po ok. 5 minut). Tak chyba powinno byc, co nie?
Auto szybko się nagrzewa w zimie i spokojnie trzyma temperaturę. w lato wystarczająco przewiewne. nie ma czego sie czepiać.
miejsca dla kierowcy i pasażera wystarczajco duzo. Zabieram 4 dorosłych ludzi i bez problemu sie mieszczą i po przejechaniu 1200km nie wychodza \"połamani\". Wystarczająco duzo miejca nad głową i pod nogami. Pasażerowie z tyłu siedza wyżej niż kierowca i pasażer z przodu i maja doskonała widoczność do przodu.
W sumie mogłoby byc nieco ciszej, no ale nie jest źle.
Co do spalania, nie mam zadnych zastrzeżeń. Ok 6,5litra ropy na 100km. Przy takich gabarytach auta i mojej jeździe(mało kiedy poniżej 140km/h) i z reguły średnio lub duzo załadowany. Cudów nie ma, spala naprawdę przyzwoicie, chyba ,ze naleje mu się diesel typu verva, to wtedy żre jak smok(ok.10,5l/100km)
Warto było swojej ceny. Służy mi niezawodnie od 10 lat i oby tak dalej. Kupione w salonie i systematycznie i na czas robione przeglądy robią swoje. Zostaje przyjemność z jazdy.
Co tu dużo mówić. Siadam, tankuję, wymieniam olej i filtry co 20.000km i jeżdżę, jeżdżę, jeżdżę i dla odmiany jeżdżę. Czego więcej oczekiwac od auta? żeby każde autko tak chodziło,życzę każdemu.
Brak poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]