Ocena kierowcy - Citroen Berlingo II Combi Facelifting

Lewsey89, 8 lat temu
Silnik 1.6 HDI 112KM 82kW
Rok produkcji 2015
Citroen Berlingo II Combi Facelifting 1.6 HDI 112KM 82kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestrzeń to ogromna zaleta.
Wersja wyposazenia to XTR. Samochod kupiony w kwietniu 2015r. Jest to wersja po pierwszym FL. Za całokształt należy się 4.5 lecz nie ma takiej oceny do wyboru. Samochód jest pełen kompromisów. Idealny samochód dla kogoś kto porusza się głównie po drogach krajowych i po mieście, kompletnie nie nadaje się na drogi szybkiego ruchu. Na autostadach jest głośny i dużo pali.Wynika to w dużej mierze z braku 6 biegu oraz gabarytów samochodu.
Silnik bardzo oszczędny w mieście. Średnie spalanie paliwa od nowości 5.91L liczone na podstawie tankowan. Przebieg to 65% trasa 35% miasto. W miescie spalil mi max 6.3L z klimatyzacją. Jazda po miescie z ogranicznikem na 60km/h pedal przyspieszenia wciskany na 70%. Minimalna turbodziura nie przeszkadza w użytkowaniu jak było to w przypadku poprzedniego samochodu. Silnik bardzo elastyczny, a jeśli komuś nie przeszkadza częsta zmiana biegów to można poruszać się bardzo dynamicznie a zarazem oszczędnie.
Najsłabszy element tego samochodu. Brak 6 biegu, "chaczace" biegi parzyste oraz wsteczny, który czasami wchodzi za 2 lub 3 razem. Ciężko jest wyczuć skrzynie nadal zdarza mi się szarpniecie przy zmianie biegu mimo że przejechałem juz ponad 23 000km. Na biegu jalowym halasuje lozysko slychac to jedna nie zbyt glosno i raczej na zeqnatrz samochidu. . Ma to kazde Berlingo. W serwisie odpalono mi samochod bez przebiegu i twz bylo je slychac. Podobno skrzynia i sprzeglo mimo swoich wad są bardzo trwałe. Mam nadzieje.
Samochód prowadzi się pewnie. Wersja XTR jest wyższa o 15 mm o pozostałych co czuć w szybkich zakrętach. Jeździłem wersja mulispace gdy dostałem ja jako samochod zastępczy i prowadzenie było jeszcze lepsze. Świetnie działa układ kierowniczy z progresywnym wspomaganiem kierownicy. Super sprawa.
Nie ma co się rozpisywać. Widoczność jest wręcz doskonała.
Wszystko tam gdzie być powinno. Ogromna ilość schowków. Świetne sterowania tempomatem za pomocą dźwigni z przyciskami( znacznie wygodniejsze niż sterowanie przyciskami na kierwnicy) sterowanie radiem przy kierownicy tez jest bardzo przyjemne. Jedyny minus to brak możliwości włączenia radia za pomocą dźwigni do jego obsługi. Trzeba nacisnąć przycisk na radiu.
Mam klimatyzacje dwustrefowa. Regulacja co 0.5 stopnia. Kratki nawiewow daja sie regulowac w bardzo szerokim zakresie, co zapobiega dmuchaniu prosto w twarz. Dobrze grzeje, super chłodzi. Trochę za długo moim zdaniem nagrzewa się silnik. Dokupiłem osłonę chłodnicy na zimę ale nie widzę różnicy.
Przestrzeń ogromną. W samochodzie przewozilem np szafki BHP, szafę 240cm, stół ogrodowy ponad 200cm oraz 6 krzeseł. Do bagażnika mieści się głęboki wózek niemowlęcy bez skladania:)
Do 100KM/h cicho i przyjemnie. Powyżej robi się już głośno. Jeżdżę z prędkością max 130 ponieważ szum opon i powietrza przy prędkościach 140-150 są przynajmniej dla mnie zbyt uciążliwe.
Niskie spalanie to zaleta tego samochodu. Lecz ma Ona miejsce tylko gdy jeździmy do 110km/h wtedy spalimy max 6 litrów. Przegląd po 15000km kosztował mnie 820zl ale nie upomnialem się o rabat 10%. Wymieniono filtr oleju, olej i filtr kabiny. Moim zdaniem powinno to kosztować max 650. Następnym razem swoje filtry i olej.
Samochód bardzo dobrze wyposażony. Klimatyzacja aut. dwustrefowa, tempomat z ogranicznikiem, czujniki parkowania, elektryczne podgrzewane i składane lusterka, rolety w tylnych oknach, 3 niezależne fotele z tyłu, Hill holder. VW caddy z takim wyposażeniem i silnikiem był ponad 20 tys zł droższy. Kupując 2 razy VW Masz 3 Citroeny
Ciągle coś mi przeszkadza ale to drobnostki. Po 2 miesiącach radio nie wyszukiwane fal ale podejrzewam, że uszkodzili je panowie z serwisu montując CB ( Mam antenę zespolona ta sama do CB, Radia FM i Nawigacji). Po 22 000km zepsul się ograniczyć drzwi kierowcy. Stuki przy otwieraniu i zamykaniu drzwi. Obie usterki naprawiono na gwarancji. Często piszcza tylne tarcze gdy hamuje się cofajac nie pomagały dohamowania na wstecznym. Czyszczenie układu 100zl. Po dwóch dniach to samo lecz po dohamowaniu na jakiś czas ustaje.
Na chwile obecna nic się nie wydarzyło.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 112KM 82kW [l/100km]

5,8