Ocena kierowcy - Citroen Berlingo II Combi

Bulek27, 11 lat temu
Silnik 1.6 HDI 92KM 68kW
Rok produkcji 2012
Citroen Berlingo II Combi 1.6 HDI 92KM 68kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Przekształcanie osobówki w bagażówkę i bagażówki w osobówkę i tak cały czas.
Nie wiem 1,5 miesiąca posiadam to auto.
Silnik jest za mały do takiego ciężaru auta, radzi sobie owszem lecz z kompletem pasażerów już nie do końca. Dokonałbym zakupu najchętniej 1,9 HDI niestety dostępne silniki są tylko 1,6. Oglądałem inne marki z większym silnikiem ( Candy, Dooblo, Kango, Combo, Partner) Lecz Berlingo mimo słabej mocy silnika ma swój urok i z powodu uroku go nabyłem.
Skrzynia jest dobrze zestopniowana. Przy ruszaniu zbiera się od razu nie wyczuwam turbo dziury. Lewarek biegów umieszczony wysoko jest też dopasowany podłokietnik. Jeśli ktoś twierdzi że brakuje szóstego biegu to zaznaczam iż przy wysokiej pozycji siedzącej odczuwalna prędkość 60 km/h to tak jak bym jechał przynajmniej 80 km/h. Tym autem podróżuję o wiele wolniej, ponieważ delektuję się podróżą.
Auto jest dość wysokie i jest wyczuwalne wychylanie się na zakrętach. Jest miękki co pozwala na połykanie nierówności. Mimo że posiada duże gabaryty to jest zwrotny manewrowanie nie sprawia kłopotów. Odczuwalny jest silny wiatr boczny szczególnie jadąc w koleinach lepiej nie odrywać wzroku od drogi. Śmiało można zjechać z asfaltu i wykonać wycieczkę po lesie samochód ma spory prześwit.
Duża szyba przednia oraz szyby boczne pozwalają na zatrzymanie auta przed samym sygnalizatorem, nie trzeba zginać karku aby dostrzec oczekiwane światło jeśli staniemy pod sygnalizatorem to mamy w wersji XTR Modułtop ( okna w dachu). Widok na boki i do tyłu jest też super. Lusterka wsteczne są ogromne jak w BUSIE. Jak przesiadam się do innego auta to już w lusterkach nic nie widzę bo są za małe.
Ergonomia piszą że jest dobra, ja się z tym nie zgadzam. Szyby otwierane z panelu za lewarkiem biegów - źle. Sterowanie wentylacją - źle(wentylatorem). Sterowanie ogrzewaniem - dobrze. Sterowaniem kierunkiem nadmuchu - źle Włącznik grzania szyby tylnej - źle Awaryjne - źle. Wszystkie opisane elementy słowem źle znajdują się za dźwignią zmiany biegów, ja mam wzrost 186 cm więc przyciski naciskam z góry. Ktoś kto jest niższy musi wykręcać dłonie.
wentylacja przyznam jest dobra, auto szybko odparowuje oraz szybko się nagrzewa dodatkowo mam zamontowany nawiew na tylne rzędy z odrębnym regulatorem nawiewu.
Miejsca jest dużo, posiadam auto XTR z dodatkowym nawiewem na tył co jest niezłym bajerem dla mego dziecka ale po głębszej analizie wolałbym bez tego nawiewu. Dlaczego? a dlatego bo to dziadostwo zabiera miejsce nad głową, np: w wersji bez nawiewu możemy zamontować wewnątrz listwy i przewozić nad głowami np. Narty, Drzwi, Płyty, Drabinę i 5 osób !!! posiadając Nawiew a do nawiewu zamontowane schowki miejsce nad głowami jest już zajęte. Narty wejdą ale drabina, drzwi płyta wymaga wymontowania siedzenia i schowka pod lewarkiem zmiany biegów a ilość osób zmienia się na 4 !!!!!
Ktoś pisał jest za głośny, Jest wporządeczku jadąc do 110 km/h nie odczuwam głośności, jadąc 130 może troszkę ale jak często jeździmy 130km/h przypominam że jadąc tym autem 130 km/h odczuwalna prędkość to jakieś 155 km/h ponieważ jest wysoki a pozycja za kierownicą jest pionowa tak jak kierowcy w autobusie.
Spalanie producent podaje miejskie 7 litr, ja jeżdźę spokojnie i wychodzi mi 8 litr, nawet 8,3 litr/ 100 km. Zaznaczam jest zima a auto posiadam od 1,5 miesiąca. Na trasie da się zejść do 6 lit ale to już musi być długi odninek i 110 km/h. Nastawiajcie się na mieście 7,5-8,30 litr/100 km.
Cena XTR Modułtop z Navi hakiem oponami zimowymi i alarmem 70000 brutto. Dobra
Nie wiem 1,5 miesiąca posiadam to auto. Przejechałem 5500 km nie 55 000 i już mam komunikat o zapchanym filtrze cząstek stałych. Nie grzeje lewe lusterko oraz słychać klikanie w przekaźnikach w desce.
Nie wiem 1,5 miesiąca posiadam to auto.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 92KM 68kW [l/100km]

6,8