Ocena kierowcy - Citroen BX Hatchback

Silnik 1.8 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1990
Citroen BX Hatchback 1.8 D 60KM 44kW 1985-1993 - Oceń swoje auto
Dla mnie super
Jak na tak mały silnik i tak duży samochód jest świetnie (ale dopiero po zmianie wydechu)
Skrzynia chodzi super ale sprzęgło ciężko
Bardzo przyjemny w jeździe,mało się przechyla na boki w zakrętach,nie dobija przy obciążeniu ale tył czasami ma tendencje do lekkiego zarzucania
Galeria Mokotów,szklarnia :) Nie wiem do czego mam przyrównać widoczność do przodu i na boki ale coś w tym stylu .Do tyłu trochę gorzej ale nie jest źle
W mojej wersji TRS fotele dobrze trzymają ale za krótkie siedziska,za niski zagłówek,mały zakres regulacji.Nie każdemu podpasuje pozycja za kierownicą.Radio za nisko.Natomiast świetne przełączniki,miejsce pasażera przód i tył.Dość dobre materiały i jak nie walnięty to na pewno nie skrzypi jak niemce i renówki.
U mnie super.Po 1,5 km w zime -10 C w samochodzie zaczyna robić się ciepło
No to jest największa zaleta tego samochodu.Koleś który w polonezach i toyotach camry musi montować dodatkowe szyny pod fotel tak że nikt z tyu się nie mieśći u mnie wsiadł i brakowało mu może 2 cm.A ma 205 cm wzrostu i długie nogi.To samo tyczy się przestrzeni dla pasażerów
Jest dobrze ale teraz w niektórych jest już ciszej,choć mój diesel ma przyjemniejsze i cichsze brzmienie niż w japońskich i niemieckich 16 zaworowcach.Pod tym względem to super
Silnik super ekonomiczny,nie żre wogóle oleju.I każdy porządny posiadacz Citroena wie że hydropneumatyczne zawieszenie jak się o nie dba to jest o niebo żywotniejsze od normalnego.Dla przykładu: moje amortyzatory są od nowości i przy 205 tys km miały 76 % sprawności z max 5 % odchyłkami.Sworznie kuliste i końcówki wymieniłem dopiero przy 165 tysk km.Absolutny rekord świata.Ale za tą tylnią oś to ktoś powinien odstrzelić francuskiego konstruktorka.Ale z drugiej strony nie byłoby takiej precyzji w prowadzeniu
Nie kupisz Pan takiej dużej bryki za takie śmieszne pieniądze
U mniw w porządku ,tylko benzyniaki czasami narzekają na elektrykę
Poważnych nigdy nie miałem
Citroen BX Hatchback