Lista ocen Citroen C2 (63) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~SilverC2
Hatchback 3d 1.6 i 16V VTR 122KM 90kW
Fantastyczny naprawdę. Auto jeździ jak przylepione do asfaltu (R16 - 195/45). Nie buja się w zakrętach, twarde, sztywne i zwarte. Układ kierowniczy o zmiennej charakterystyce - na parkingu jednym palcem, powyżej 130 trzeba "walczyć" z kierownicą. Fantastyczne hamulce, porównywalne z prawdziwymi autami sportowymi. Układ EPS można całkowicie dezaktywować, sama jego praca jest poprawna. Na minus fakt ,że auto jest bardzo niskie, wjazd na...
~Mad
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Przy dobrych oponach auto pewnie prowadzi się na ślizkiej drodze, śniegu, mokrej nawierzchni. Niema mowy o sportowej jezdzie, jest to samochód do ekonomicznego przemieszczania się tym bardziej że fabrycznie ma opony 175/65/14, alternatywa to 195/45/16 wtedy jest trochę inaczej. Zawieszenie dość szybko się zużywa, części są bardzo tanie. Pękają przednie sprężyny.
~paola323
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Nie wiem jaki promień skrętu ma ten samochód , ale czołg ma lepszy, miałem wcześniej mazdę 323 z 99 , auto raz większe od cytryny i dawała sobie rade na ciasnych parkingach, c2 jest pod tym względem beznadziejne. Dziury i nierówności poprzeczne są bardzo odczuwalne w kabinie. Dobrze się prowadzi na równych powierzchniach , których jest w ciąż mało w Polsce
~gumis9922@o2.pl
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Śmiga po zakrętach jak przyklejony , idealnie czuły układ kierowniczy , w połączeniu z dorbymiseryjnymi oponam , daje niesamowitą frajdę z jazy. Poprzeczne nierówności to bolączka tego auta, poskakuje na nich więc trzeba zwolnic iza to obnizyłem ocene o 1. Wiem , ze nie dla kazdego komfort to priorytet, ale wspmnieć o tym warto.
~AdiGch
Hatchback 3d 1.6 i 16V VTS 125KM 92kW
Auto kocha zakrety, jedzie jak przyklejony do drogi, problem pojawia sie jedynie na koleinach, ze wzgledu na krotki rozstaw osi, czasami trzeba mocno trzymac kierownice. Hamuje jak rasowa wyscigowka, po wylaczeniu esp mozna sie nim ladnie pobawic;)
~prozack
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Moim zdaniem jest to najmocniejszy punkt cytryny. Jeździłem wieloma samochodami jednak żaden nie pokonywał zakrętów tak pewnie. Kierowca c2 czeka gdy kończy się prosta i zaczyna uśmiechać się na rondach, zakrętach, ciasnych łukach i zjazdach z autostrad:)
~redi
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
W mieście świetnie, na trasie moje stare seicento łatwiej było utrzymać na prostej. Dotyczy to jednak kolein, więc teoretycznie niestandardowych warunków (w Polsce niestety nadal jest to normalne). Autko doskonale trzyma się w zakrętach.
~francis francis
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
taki se jezdzilem coltem 2004 i tam bylo genialnie tu jest gorzej ale nie narzekam jezdze czasami autami typu fiat i tam jest jeszcze gorzej wiec nie narzekam ale colt to byl rewelacja pod wzgledem ukladu jezdengo a c2 poprostu przecietnie i tyle
~SimaoniC
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Prowadzenie genialne:D Elektryczne wspomaganie nie jest takie uporczywe jak się mówi. praca kołem kierownicy jest naprawdę lekka i przyjemna, a przy wyższej prędkości odczuwalna jest zmiana i zwiększenie oporu.
~Woo
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Według mnie układ jezdny to jedna z największych zalet tego samochodu (ma ich co najmniej kilka). Jak na tak mały samochód jest powiedziałbym bardzo dobrze. Samochód dobrze i pewnie się prowadzi, znakomicie trzyma się drogi.