Lista ocen Citroen C3 Picasso 1.4 95KM 70kW 2008-2015 (24) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Picasso 1.4 95KM 70kW
Przekładnia manualna 5 biegowa. Można o niej napisać tylko tyle że jest i przekazuje napęd na koła. Pomimo niewielkiego przebiegu słychać delikatne wycie w zakresie 50-70 KM/h. Problem dotyczy nie tylko mnie, gdyż jest to dość częsta przypadłość tych skrzyni. Druga jeszcze bardziej irytująca wada to sposób pracy dźwigni zmiany biegów. Moja Laguna z 2000 roku miała skrzynię o zdecydowanie lepszych manierach. W Citroenie drążek zachowuje się...
Picasso 1.4 95KM 70kW
Przesiadłem się z Laguny i na prawdę skrzynia Renault pomimo archaicznej konstrukcji była o wiele bardziej precyzyjna. W Citroenie haczenie i długie skoki połączone z brakiem precyzji są na porządku dziennym. Sytuacja pogarsza się gdy chcemy szybko zmienić przełożenie. Mając jednak na uwadze rodzinny charakter pojazdu można na to przymknąć oko. Ponadto przekładnia od samego początku nieprzyjemnie "wyje" w pewnym zakresie prędkości....
Picasso 1.4 95KM 70kW
Skrzynie biegów aut grupy Peugeot-Citroen nie należą do najlepszych. Pięciobiegowy "manual" użyty w C3 Picasso także posiada typowe jej cechy, czyli: kiepska precyzja, długie skoki dźwigni oraz tendencja do haczenia się przy szybkiej ( i nie tylko ) zmianie przełożeń. Zauważyłem też że od czwartego biegu potrafi gwizdać w taki sposób, jak by któreś łożysko było u kresu życia. Miejmy nadzieję, że chociaż jej niezawodność będzie...
~lepszy_model
Picasso 1.4 95KM 70kW
Coz, to chyba najslabszy element samochodu. Biegi do przodu wchodza co prawda w miare przyzwoice, ale wrzucenie wstecznego wymaga sporego wyczucia, bardzo czesto lewarek jest w \'prawie\' prawdilowej pozycji ale jednak bieg nie do konca jest zapiety i nastepuje zgrzyt. Troche to denerwuje w tak mlodym aucie. Poza tym, skrzynia jest dosc dluga i pasuje charakterem do spokojnego silnika.
~rim45
Picasso 1.4 95KM 70kW
Lewarek skrzyni biegów położony wysoko, blisko zasięgu ręki - duży plus. Pracuje dość ciężko, ale to subiektywne odczucie. Biegi wchodzą pewnie bez oporów. Przełożenia dobrane dobrze. Przydałby się 6-bieg - na autostradzie. Wskaźnik na prędkościomierzu sugeruje moment włączenia biegu, 30km/h - 3, 40km/h - 4 itd, pozwala to zaoszczędzić na paliwie i osiągnąć zużycie paliwa podawane przez producenta.
~adrian
Picasso 1.4 95KM 70kW
Do skrzyni musiałem się przyzwyczaić, ale już jest bardzo dobrze. W zasadzie zgodzę się też z uwagami, że w pewnych momentach bieg wsteczny nie wchodził za pierwszym razem. Nie wiem, ale chyba skrzynie mi się już "ułożyła" , bo w tej chwili nie mam żadnych problemów z żadnym biegiem - wszystkie wchodzą równo i lekko. Oby tak dalej !
~Piotr
Picasso 1.4 95KM 70kW
Długie przełożenia w połączeniu z bardzo czułym gazem i sprzęgłem powodują, że auto dodatkowo sprawia wrażenie mułowatego. Bardzo ciężko jest wrzucić płynnie i bez szarpnięcia bieg podczas spokojnej jazdy. Do skrzyni przyzwyczaiłem się dopiero po roku użytkowania (!).
~MB
Picasso 1.4 95KM 70kW
Dramat! To właśnie powoduje, że myślę o sprzedaży samochodu. O ile do manewrowania lewarkiem zmiany biegów, jak w żuku się przyzwyczaiłem, to mam problem latem. Otóż przy wysokich temperaturach i korkach przestaje mi wchodzić jedynka. A boję się rozbierać skrzynię.
~Grishka
Picasso 1.4 95KM 70kW
Trochę chaczy się przy zmianie biegów. Lewarek zmiany biegów umiejscowiono tuż przy kierownicy, wymaga to trochę przyzwyczajenia, ale powoduje to, że bardzo szybko można zmienić bieg. Skok lewarka bardzo mały, biegi tuż przy sobie, nie trzeba machać lewarkiem po całej kabinie.
~hiciu_24
Picasso 1.4 95KM 70kW
Działa mało precyzyjnie ale poprawnie. Zestrojona do miasta - biegi trzeba przerzucać szybko - brakuje 6 biegu do jazdy poza miastem. Zestrojenie skrzyni pomimo pojemności samochodu ewidentnie wskazuje typowo miejski charakter samochodu.