Ocena kierowcy - Citroen C3 I Hatchback

Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2008
Citroen C3 I Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Bezawaryjność
Auto jest bardzo OK, dość szybkie, dość ekonomiczne, bezawaryjne, ma małe wpadki ergonomiczne ale ogólnie bardzo je lubię. Kupiłem to auto w salonie, ponieważ to mój pierwszy samochód i nie umiałem samodzielnie wybrać czegoś pewnego, większego i używanego. Do tego Citroen miał akurat niezłą promocję i znakomite warunki finansowania a do tego samochód miał całkowicie kompletne wyposażenie (klima, elektryka, CD, lakier metalik, itd.) - to przesądziło. Po opiniach tutaj o C3 miałem trochę duszę na ramieniu, ale samochód okazał się całkowicie bezawaryjny, dość dynamiczny, a do tego pojemny i niezle wykonany w środku. Niestety opinie obniżają serwisy Citroena w Warszawie (firmowy) i Łodzi (Syguła) gdzie (moim zd.) albo nie umieją zrobić porządnie i traktują klienta źle (Wawa) albo traktują klienta źle (Łódź)
Jest dobry, oczywiście rakieta to nie jest ale w trasie jeżdżę bez żadnych kompleksów tak szybko jak większe i droższe auta. Zaletą jest to że nie jest wyżyłowany jak współczesne benzynowce i ma nisko dostępny moment obrotowy, co w trasie ułatwia życie bo nie trzeba go specjalnie rozkręcać i redukowac biegi do ziemi. Kultura pracy wysoka, może troche nierówno zaraz po uruchomieniu zimą. W mieście niestety trzeba się namachać - cudów nie ma to benzyna bez doładowania, ale np. na 4ce przy 40km/h spokojnie jedzie i przyśpiesza. Pegueoty i nowe C3 z tymi samymi silnikami do setki jadą z 3 sek. dłużej.
Jest dobra, biegi wchodzą precyzyjnie i łatwo, przełożenia dobrze dobrane, bieg drążka jest OK choć dla fanów BMW może być za długi, może to mój egzemplarz ale nie ma tej gumwatości co w innych autach z PSA. Brakuje za to 6tego biegu, na szybkich trasach wręcz bardzo.
OK, dość stabilny i trzyma się toru jazdy, nie za twardy nie za miękki - w sam raz, troche się wychyla na zakrętach ze wzgl. na wysokie nadwozie i jest podatny na wiatr.
Jest bardzo dobrze dzięki dużym szybom ze wszystkich stron auta - jedna wada - przednie słupki troche zasłaniają, trzeba uważać.
Jest OK, bardzo wygodny pilot od radia umieszczony pod kierownicą z prawej str. Ale dwie istotne wady - obrotomierz ma nietypowy kształt i trzeba się bardzo napracować żeby wszytko poustawiać tak aby kierownica nie zasłaniała go, zderzak za niski i można zaryć albo coś zgubić na chodnikach (polecam nisko umieszczoną tablicę przymocować na śruby a nie na ramkę).
Dobrze, szyby czasem parują od wilgoci i trzeba jeździć na klimie ale tutaj jest naprawde OK. Silnik się czasem wolno rozgrzewa i przez 5 min jazdy szczękasz zembami w zimę.
Jak na auto wielkości niespełna 4m to absolutna rewelacja, a do tego bagażnik 300l. Mam za sobą kilka dłuższych wyjazdów w dwie lub więcej osób i było OK.
Silnik pracuje gładko i jak się stoi na światłach to w ogóle go nie słychać tylko TDI wokoło.
Jest OK, chociaż pewnie mogłoby być lepiej przy tej masie auta. Miasto 8,5l, trasa 6l, szybka trasa 8l, średnio komp pokazuje 7,5l. Wszystko przy dynamicznej jeździe.
Dobry, ale kupiłem auto w promocji i jeszcze stargowałem 1,200 od promocyjnej ceny.
Super oprócz zbyt niskiego zderzaka, przy którym niestety czasem trzeba osłony poprawić po miejskich parkowaniach.
Nie zepsuło się nic czego bym sam nie zepsuł (za szybki najazd na wysepkę).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

7,7