Ocena kierowcy - Citroen C3 I Hatchback

Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: 5 lat
Citroen C3 I Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo bogate wyposażenie, wspaniała ergonomia i dobra jakość wykonania. Chociaż nasłuchałam się o francuzach, to żadna z tych obiegowych opinii nie jest moim zdaniem prawdziwa. To naprawdę super autko!
Zawieszenie : wymiana amortyzatorów i sprężyn
Inne : wymiana wydechu
Idealne autko dla kobiety do miasta. Zmieści dzieciaki do szkoły i zakupy. I całkiem żwawo dowiezie do miejsca przeznaczenia. Bardzo bogate wyposażenie wersji Exclusive spowodowało, że zakochałam się w nim. Już wiem, że następne autko to też będzie C3. Zwłaszcza że ma taką fajną szybę panoramiczną... ;)
Jak na tak mały silnik autko doskonale przyspiesza. Pod prawa nogą nie brakuje mocy. Wystarczy do żwawego poruszania się po mieście.
Nie ma się do czego przyczepić. Przełożenia idealnie spasowane do miasta - a taka jest natura tego autka. I ważne - wsteczny jest tam, gdzie powinien być. A nie jakieś kombinacje z wstecznym przy jedynce. Kobieta tego nie ogarnia Panowie konstruktorzy! Bierzcie przykład z C3
Jak na polskie miejskie drogi - oceniam dobrze. Chyba jeszcze nie skonstruowano małego auta, które miałoby wytrzymałość hummera. Wiem, że zawieszenie trzeba co jakiś czas naprawić a C3 nie jest tu wyjatkiem.
Autko małe. Zaczyna się metr przede mną a kończy zaraz za wycieraczką. nie ma problemu z manewrowaniem. Prawie pionowe przednie słupki nie ograniczaja widoczności. Jest wzorowo. W punciaku było z tym o wiele gorzej.
Wyposażenie Exclusive rozpieszcza dodatkowymi schowkami pod siedzeniami oraz przedzieloną półką przestrzenia w bagażniku. Wszystko jest w zasięgu ręki - nawet sterowanie radiem w pilocie umieszczonym pod kierownicą. Wygodne regulowane fotele i regulowana w dwóch płaszczyznach kierownica pozwalają dobrać pozycję nawet mojemu prawie dwumetrowemu mężowi.
Automatyczna klimatyzacja to wspaniały wynalazek. Nie wyobrażam sobie korków w mieście bez tego urządzenia. Zwłaszcza gdy z tyłu wiozę dzieciaki. Zimą też nie ma na co narzekać. Nagrzewa się w kilka minut.
Jak już wcześniej pisałam - mó prawie dwumetrowy mąż ma nad głową jeszcze około 10 cm zapasu i nie szoruje resztką czupryny po podsufitce. A dzieciaki z tyłu nawet za nim mogą swobodnie podróżować. No i bagażnik - największy w tej klasie aut (300 litrów) z półką umożliwiającą zapanowanie nad zakupami ;)
w aucie można spokojnie rozmawiać o ile nie przekracza się dozwolonych prawem prędkości ;) Nie wiem jak na autostradzie - ale w mieście i krótkich wypadach podmiejskich - pełen komfort
Nie ma co narzekać. Na powietrze sie nie jeździ. Jak na auto do miasta jest dobrze. Przeglądy w ASO nie są najdroższe. Części tam kupowane już jednak drenuja kieszeń. Na szczęście można skorzystać z zamienników.
Przełącznik tempomatu na kierownicy nie wytrzymał testów mojego męża i troszkę się wyszczerbił. No i kluczyk z pilotem centralnego zamka - trzeba co jakiś czas wymieniać obudowę bo nie wytrzymują przyciski. Poza tym OK.
Zawieszenie - ale i tak wydaje mi się, że w normie. W każdym razie fiaciki nie były pod tym wzgledem lepsze. Lepiej spisuje się passat męża - ale to auto zupełnie innej klasy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

6,2