Ocena kierowcy - Citroen C3 I Pluriel

MJ Suchy Las, 18 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2003
Citroen C3 I Pluriel 1.6 i 16V 110KM 81kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Jak ktoś powie że to auto dla kobiety to nie radze jej tam sadzać- raczej dla młodych ludzi bo silnik 1.6 ładnie gna pluriego...
Ludzie na światłach są często zaskoczeni że zostają za mną w tyle nawet 2 litrowe silniki... pełno furek już wiele razy oglądało tylko tył plurasa:)
No nie raz nie jest tak jak bym chciał na automacie ale już go wyczułem - jak trzeba poszaleć polecam przełączyć na manualny tryb- tryb śnieżny zimą-rewelacja!!!
W porównaniu do zwykłego c3 rewelacja - bez obaw da się śmigać na zakrętach i tyłek wogóle nie lata.
Jak bez dachu- to mistrz parkowania ogólnie nie narzekam.
:) ok
Szybko się nagrzewa - przy -5 stopniach jechałem z odchylonym dachem temperatura klimy na +23 i było przyjemnie i jasno w szare zimowe dni.
Jak chce sie siedzieć za kierownicą wygodnie to z tyłu nie ma miejsca zresztą jak w każdym cabrio.
Powyżej 150 km/h robi się bardzo głośno z powodu opływającego powietrza- bez dachu przy tej prędkości jest o wiele lepiej.
Przy dynamicznej jeździe 8,5-9,5 litra w mieście na trasie schodzi do 7litrów ale jak się nie spieszymy:)
Ja kupiłem w mega promocji- wiadomo że ściągany sort z zagranicy jest tańszy ale dla mnie to tanie powypadkowe szroty nic nie warte. Cena rozsądna.
wszystko gra
Raz coś pękło jakieś koło w mechaniźmie różnicowym i musiałem do serwisu (gwarancja), poza tym nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

7,7