Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso I

Zadowolony, 12 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2007
Citroen C4 Picasso I 1.8 16V 125KM 92kW 2007-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestrzeń i wygoda.
Jeżdżę najczęściej w dwie osoby, a i tak nie mam zamiaru przesiąść się na mniejszy samochód. Kiedy muszę jechać innym samochodem, to mam wrażenie gramolenia się do i z samochodu. Kto ma wysoki samochód ten wie co mam na myśli. Pożyczyłem znajomym mój samochód na wyjazd z dziećmi za granicę, a w tym czasie \"ujeżdżałem\" ich Mercedesa C220 z 2003 roku. No cóż, samochód na wieś dla szpanu. Po ich powrocie, wystawili ten samochód na sprzedaż i szukają VAN-a. Dobre?
Żadnych zastrzeżeń. Na gazie BRC24.11 zero różnicy.
Nie zauważam jakichkolwiek problemów, a więc doskonale.
Tylne zawieszenie było nieznacznie głośniejsze od przedniego lecz po założeniu butli LPG w miejscu tylnego koła, a tym samym jego dociążeniu samochód płynie. Wiadomo, Citroen.
Nie znam Vana o lepszej widoczności, a przymierzałem się do wielu modeli przed zakupem.
To nie Dacia Duster, gdzie szyby otwiera się w środku konsoli. Tutaj wszystko jest \"na miejscu\"
Rewelacyjna 2 strefowa klima. Szyby przód i tył odmrażają się w kilka chwil, a sterowanie nawiewem z tyłu doskonałe.
Lepiej może być jedynie w autobusie i to nie w każdym. Podłokietniki z przodu powodują, że na długich trasach pasażerowie natychmiast zasypiają. Trochę wkurza, gdy nie ma z kim pogadać:-)
Jak na tak duże pudło rezonansowe - doskonałe.
Tutaj jest najlepiej. Na benzynie w mieście nie przekraczałem 8,9l/100km. W roku 2011 doszedłem do wniosku, że jako ciekawostkę założę gaz. Jak się uda będzie OK, jak nie to klapa. Założyłem BRC 24.11 i jeżdżę za 26zł 100km. Spala w mieście 10,5l/100km gazu, a więc jednak sukces. Instalator \"odgraża\" się, że postara zbliżyć się ze spalaniem do benzyny. Poczekamy, zobaczymy. Uśrednione wyniki spalania podaję dla LPG.
Cena za samochód jest taka, jaką chce producent. Samochód można kupić lub nie. Ja kupiłem i nie żałuję.
Cztery lata i zero problemów. Megane II w takim samym czasie wyzwoliło we mnie mordercze odruchy. Na szczęście przygoda z Renault jest już poza mną.
Odpukać - zero.
Dziennik kosztów dla Citroen C4 Picasso I 1.8 16V 125KM 92kW