Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso II Picasso

Silnik 1.6 16v THP 156KM 115kW
Rok produkcji 2014
Citroen C4 Picasso II Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW od 2013 - Oceń swoje auto
Inne : ksenony doświetlające zakręty, lepiej niż w DS 21, opcja warta uwagi
wersja Intensive, biały; Ciągle zachwyca design'em zarówno zewnątrz jak i wewnątrz. Dostarcza niepohamowane uczucie przyjemności z korzystania z auta, jeżdżę nim nieśpiesznie czasem wybierając dłuższą drogę dla samej przyjemności.
przyjemny, cichy, znacznie przyjemniejszy do jazdy miejskiej niż poprzedni 2.0 TDCi. Z uwagi na zastosowaną sprężarkę w zasadzie jeździ się nim jak dieslem przy ok 2tys. obrotów. Szpunta dostaje między 4 a 6 tys. Ciekaw jestem niezawodności i trwałości..
Najgorszy element auta, odgłosy zmiany biegów dochodzą z okolic wybieraków a podnoszony plastikowy pierścień do wstecznego hałasuje nie przystając do reszty pojazdu.
bardzo przyjemne prowadzenie, jednak nie ma porównania do aut z zawieszeniem wielowahaczowym. Można się przyzwyczaić. W zakrętach zbyt mocno się przechyla. Układ kierowniczy poprzedniego C-max'a również oceniam lepiej.
Rewelacja
dotykowy ekran do zmiany wentylacji/radia i mediów/nawigacji nie jest idealny/reagujący w 100% jednak chyba już przywykłem, design wnętrza rekompensuje te niedogodności; fabryczna nawigacja nieszczególna, jednak nie spotkałem jeszcze fabrycznej nawigacji, nawet w dwukrotnie droższych autach, dorównującej przeciętnemu TomTom'owi
bez zarzutu poza zastosowanym powszechnie uważanym za niebezpieczny czynnik klimatyzacji r1234yf; serwis autoryzowany odmówił wymiany czynnika na r134a...byle do końca gwarancji..
duże odczucie przestronności, bardzo praktyczne kładzione oparcie przedniego fotela pasażera, tego mi zawsze brakowało .. fotele tylne łatwo składane i przesuwane z regulacją kąta pochylenia oparć; tapicerka materiałowa przyzwoita, niestety welur niedostępny..
po 10 latach jazdy 2.0 TDCi (bardzo przyzwoitym skądinąd) wreszcie jeżdżę znowu autem z silnikiem benzynowym - cudownie!
zgodnie z oczekiwaniami
myślę, że cena katalogowa trochę zbyt wygórowana, jednak tzw. promocja przyczyniła się znacząco do zakupu, płacąc jak za zwykłe auto, design dostajemy w cenie
dźwięki przy zmianie biegów uważam za usterkę, jeszcze nie odwiedzałem serwisu
pole powinno być opcjonalne dla aut z małym przebiegiem
Citroen C4 Picasso II Picasso