Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso II Picasso

Tomik_UNO, 8 lat temu
Silnik 1.6 16v THP 156KM 115kW
Rok produkcji 2014
Citroen C4 Picasso II Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW od 2013 - Oceń swoje auto
Auto piękne i wdzięczne. Warte swojej ceny. Doskonale spisuje się z postawionych przed nim zadań. A jego zadaniem jest bycie autem rodzinnym. Wygodnym, przestronnym i niezawodnym. Dla mnie 5+
Bardzo elastyczny. W zasadzie to auto 3-biegowe ;) 2-4-6. Genialnie wyciszony silnik. Spore gabaryty wymagają odpowiedniego napędu. Niespełna 160KM jest wystarczającym wynikiem. Ale tylko wystarczającym.
Bardzo ciężko wbić 2jkę. Zarówno w górę jak i przy redukcji. Niezależnie od prędkości i obrotów silnika. Mankament nieprzystoi w tej klasie, zwłaszcza, że sporo kobiet wybiera to auto.
Trzyma się drogi jak przyklejony. Szeroko oparty na ziemi sprawia miłe wrażenie, daje poczucie bezpieczeństwa i sprawczości. Genialny promień skrętu. To moje 23cie auto - ale pierwsze z takim wynikiem.
Nie ma co wiele pisać. Po prostu bajka. No ale to auto stworzone z myślą o komforcie w końcu.
Wszystko na swoim miejscu. Wręcz skrojony na miarę.
Bardzo sprawna klima. Dzięki wylotom w tylnej przestrzeni szybko nabiera zadaną temperaturę wewnątrz.
Przestrzeni wręcz nadmiar. Jak w busie. Wygodne przednie fotele z zapasem miejsca dla obu podróżników. Z tyłu można się ganiać. 3 miarowe niezależne fotele z możliwością powiększenia przestrzeni w bagażniku. A pomimo tego nadal wygodnie i przestrzennie.
Silnik rewelacja. No ale gabaryty nie pozostawiają złudzeń. Wiatr słyszalny już przy 100km/h a przy 140km/h głośno.
Zaskoczony jestem mile. Serwis po roku eksploatacji w granicach 800pln. Spalanie umiarkowane a OC za 1.6. Praktycznie tańsze auto niż moje drugie: Golf4 1.9
Patrząc na inne nowe pojazdy w tej klasie ale nie tylko, jestem zaskoczony jakością wykończenia. Świetne materiały i plastiki. Cena i ocena całokształtu daje mi prawo myśleć, że dokonałem świetnego wyboru a cena za uzyskany produkt bardziej niż kożystna.
Jedna usterka. Nie zamykający się termostat. Zimą doskwierał szczególnie. Auto nie dogrzane i zużycie paliwa większe. Błyskwiczna diagnoza i 2h w warsztacie ASO. Dla mnie bajka. Druga akcja producenta i wymiana elementu zawieszenia (jakaś śruba). Również 2h w serwisie. (lepiej dmuchać na zimne - brawo!)
Brak :)
Citroen C4 Picasso II Picasso