Lista ocen Citroen C4 Spacetourer (9) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krzych-wwa
Grand 1.6 PureTech 181KM 133kW
Mam opcjonalne 18 felgi (fabryczne opony Michelin PilotSport 3!) i czuć dużą zmianę na plus względem 17 felg (zimówki), jeżeli chodzi o stabilność na zakrętach i przy wysokich prędkościach. Niestety cierpi na tym trochę komfort podróży (niski profil opony) i trzeba bardziej uważać na dziury w jezdni. Bardzo zwrotny w mieście (10,5m promień zawracania) Ogólnie samochód prowadzi się bardziej jak osobowe kombi niż minivan i za to go lubię :)
~Jarek
Grand 1.5 BlueHDi 131KM 96kW
Zawieszenie i układ kierowniczy bez zastrzeżeń. Ciche, miękkie, jazda jest bardzo komfortowa. Na wybojach nie słychać żadnych udeżeń, nawet tych "głuchych" poza oczywiście typowym odgłosem opon. Hamulce ostre, musiałem się ich uczyć po przesiadce z C4 Picasso, żeby pasażerowie nie latali ;)
~MD
Grand 1.6 PureTech 181KM 133kW
Po przesiadce z C5 na klasycznym zawieszeniu niestety trochę rozczarowanie. Prowadzi się pewnie, stabilnie, ale dla mnie zbyt sprężyście i sztywno. Brakuje mi komfortu. Może wynika to z dostrojenia do silnika. Tylna belka czasem głośniej się odezwie. Telepie prawie, jak w Skodzie Octavii.
~BBarteXX
Grand 1.2 PureTech 131KM 96kW
To nie kompakt ani auto sportowe z serii GTI ale i nie Ford S Max który ma najlepszy układ pod względem prowadzenia w tego typu autach dlatego 4. Bardzo komfortowy za czym ida przechyłu na zakrętach i pływanie na dużych hopkach ale za to jak płynnie :)
~Wiktor
Van 1.2 PureTech 131KM 96kW
Odpowiedni balans między komfortem, a prowadzeniem. Nie wychyla się zanatto, a przy dużych prędkościach autostradowych nie ma problemu z pływaniem auta.
~KaOs
Grand 1.6 PureTech 181KM 133kW
O dziwo "czuć" auto i nie jest jakimś "zawalidrogom" nawet na zakrętach.
~Tomek
Grand 1.2 PureTech 131KM 96kW
Jak na takie gabaryty to całkiem dobrze się prowadzi.
~Michał
Van 1.2 PureTech 131KM 96kW
Trochę buja, ale za to szybko reaguje na skręty kierownicą.
~Mariusz
Van 1.2 PureTech 131KM 96kW
Dobrze trzyma się jezdni.