Lista ocen Citroen C4 I Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW 2004-2008 (27) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~TOM
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
SILNIK POTRAFI JAK KAżDY INNY PALIć DUżO JEśLI KTOś LUBI "DEPNąć" . PRZY NORMALNEJ JEżDZIE I DELIKATNYM PRZYSPIESZANIU SPALA UMIARKOWANIE . PRZY DłUGICH TRASACH I UMIARKOWANEJ PRęDKOśCI JEST NAPRAWDę BARZO DOBRZE .W DUżYCH KORKACH ZACHOWUJE SIę TROCHę GORZEJ PONIEWAż POTRAFI PALIć NAWET 11 ALE PRZY TAKIEJ POJEMNOśCI SILNIKA NIE JEST Aż TAK WIELE .POLECAM BENZYNę 98 PONIEWAż PALI MNIEJ TAKżE SILNIK MA LEPSZE PALIWO A MY NIC NIE TRACIMY BO MAMY...
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Auto jest jeszcze niedotarte, a więc spalanie powinno mu troche spaść po jakichś 1500-2000 km, niemniej jednak jakiś specjalnie ekonomiczny samochód to to nie jest, ale kupując go liczylem się z tym, tym bardziej, że wszystkie benzynowe silniki 1.6 palą dość dużo. Co do cen przeglądów to jeszcze nie wiem, pierwszy jest między 1500-2500, ale jest bezpłatny. Kolejne przeglądy sa co 30 tys. km, albo raz do roku.
~max87
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Jestem bardzo zadowolony z kosztów utrzymania głownie ze względu na praktycznie brak nieprzewidzianych kosztów. Na minus trochę za duży apetyt na paliwo w stosunku do osiągów. Nadrabia za to bezawaryjnością jednostki. Napiszę odważne stwierdzenie, że 1.6 benzyna podczas kilkuletniej eksploatacji (wliczając koszty serwisowania) będzie tańszy od HDI.
~Kacper
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Przy odrobinie zaangażowania w dbanie o ten samochód odwdzięcza się on olbrzymią łatwością utrzymania. W zasadzie jakieś 95% rzeczy, które można wliczyć w takie koszty, stanowiłyby rokrocznie wymieniane filtry i olej.
~C4 VTR Pack i inne bajery
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
gdy kupiłem wózek i jeździłem trochę ostrożnie komputer wskazywał 7,2 l/100 km, teraz jeżdżę w granicach 90-100 km/h i mam wskazania 7,4l/100 km. Być może jest to zasługą tego że gdy tylko mogę korzystam z tempomatu
~Tomasz
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Porównywalnie z moim Fordem Sierrą 2.0i benzyna z 1990 roku. Szczerze mówiac nie widzę żadnej różnicy. Zgłaszałem to jak i wiele innych usterek w serwisie lecz powiedziano mi, że tak musi być.
~Mirek
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Ceny eksploatacji nie są oszałamiające. Części zamienne są dostępne i w normalnych cenach. Zdarzają się ceny naprawdę duże idące w tysiąc złotych, ale to elektronika.
~Rafał
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Jeżdżę mniej więcej po równo trasa i miasto. Średnia wychodzi mi około 8.9 litrów gazu. Co przy cenie 2.73 daje wynik ~24zł/100km. Tańszy to już jest chyba tylko autobus.
~damik
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Nie pali za dużo jak na 1.6 110KM, ale mistrzem oszczędności też nie jest. Jednak przy normalnej jeździe nie spali więcej niż 8L/100. Nawet w mieście.
~darek_sa@wp.pl
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
bardzo źle. to moje 4 auto więc nikt mi nie zarzuci, że nie umiem się z nim obchodzić, a średnia na poziomie 10l to 3 litry więcej niż podaje firma
Citroen C4 I Coupe