Lista ocen Citroen C4 I Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW 2004-2008 (26) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kacper
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Może i zdarzyło mi się jeździć przyjemniejszymi manualami, ale tutaj też sprawa ma się całkiem dobrze. Biegi do przodu wchodziły pewnie, bez żadnego mieszania w wiadrze. Jedna gwiazdka spada za specyfikę wrzucania wstecznego - praktycznie za każdym razem należało podwójnie lub potrójnie wysprzęglić, żeby można było rozpocząć cofanie. Czasami myśląc, że bieg zaskoczył, można było się niemile rozczarować. W tym momencie muszę jednak...
~Mirek
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Nie mogę narzekać na 4biegowego klasyka. Zmaiana biegów płynna. Fakt na zimnym oleju odczujemy zmianę z 1 na 2, ale szybko wszystko wraca do normalnej pracy. Ciekawostką jest to, że dość agresywnie zmienia biegi przy próbie wyprzedzania. Jeśli lekko wciśniemy pedał gazu zredukuje do 3 i przyspiesza. Natomiast gwałtowne wciśnięcie do podłogi spowoduje redukcję do 2 biegu. I tu niestety.... Ryk silnika, efektu przyspieszenia nie odczujemy, potem...
~Tomasz
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Zastanawiam sie czy jeździłem nowym autem z taką fatalna skrzynią biegów jak moja w C4. Chyba nie.:( Jest fatalna. Najgorzej jednak jest w okresie zimowym- bieg wsteczny włącza sie z taka trudnością, że aż zgrzyta.
~max87
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
1. Brak 6 biegu 2. Czasami problem z zapięciem 1biegu i wstecznego. trzeba puścić sprzęgło i wtedy wchodzi płynnie. (to nie wina sprzęgła)
~Przem
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Spełnia swoje zadanie. Od biegu wstecznego potrafi wyrobić się synchronizator. Należy wtedy delikatnie popuścić sprzęgło by bieg wszedł.
~damik
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
po 5 tys.km gałka zmiany biegów przestała się zacinać na "luzie", biegi wskakują poprawnie, ale długi skok lewarka i dziwne dźwięki przy zmianie biegów
~Rafał
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Częste problemy przy wrzucaniu jedynki i wstecznego. Zestrojona jest dość krótko. W trasie zdecydowanie brakuje szóstego biegu.
~tomasz
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
Biegi wchodzą z wyczuwalnym oporem - zwłaszcza pierwszy bieg. Mam nadzieję, że z biegiem czasu praca skrzyni będzie bardziej miękka.
~silwer
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
precyzyjna, krotkie przelozenia, krotki drazek, nie ma problemu z wrzuceniem ktoregokolwiek biegu
~TOM
Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW
SKRZYNIA BIEGóW DOść PRECYZYJNA ,JEDNAK MOGłABY MIEć KRóTSZE PRZEłOżENIA I POWINNA BYć BARDZIEJ CICHA
Citroen C4 I Coupe