Ocena kierowcy - Citroen C4 III SUV

Silnik 1.2 PureTech 130KM 96kW
Rok produkcji 2021
Citroen C4 III SUV 1.2 PureTech 130KM 96kW od 2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie robi ogromne wrażenie
Citroena mam od roku, jest to moje 3 auto, pierwsze salonowe. Ciężko powiedzieć coś o trwałości bo samochód mam niedługo, natomiast ani razu w aso nie byłem. C4 wyróżnia się na ulicy ma piękny środek i robi ogromne wrażenie.
Silnik 130 km w zupełności wystarcza zaczyna zamulać w sytuacji gdy są 4 osoby w samochodzie ale i tak daje rade więc polecam, cichy. Średnie spalanie 5.6 litra w trybie mieszanym w mieście około 5.4 przy wyłączonym start stop autostradowo 6.2 litra przy jeździe 130-140 km.
Skrzynia biegów ma dość dalekie przełożenia a system sugerowania zmiany biegów sugeruje zmianę biegów na za niskich obrotach przez co samochód ma problemy z przyśpieszeniem przez pewien czas aż nie dojdzie do odpowiednich obrotów.
Układ jak i zawieszenie to petarda istna poezja jak na tą klasę i cenę wybiera nierówności perfekcyjnie i praktycznie nieodczuwalnie dla kierowcy w trakcie jazdy. Jechałem nią nad morze z południa polski i mógłbym zrobić jeszcze raz taką samą trasę i nie czuć dyskomfortu.
Citroen wyróżnia się z tłumu swoim kolorem a przede wszystkim wyglądem, auto z kontrowersyjnym wyglądem. Szyba przednia bardzo duża przez co widać światła praktycznie stojąc nad nimi.
Bardzo dobra, duża przednia szyba, lecz bardzo słaba widoczność z tyłu wywołana ściętą sylwetką samochodu, jak i lotką w połowie tylnej szyby.
Wygodnie lecz przy większych prędkościach głośno.
Wentylacja działa idealnie i dostosowywuje moc jak i szybkość zmiany temperatury w aucie polecam fotele z ociepleniem a must have to ogrzewana kierownica.
Ogrom przestrzeni spokojnie 4 osobowa rodzina się zmieści z zapasem miejsca.
Przy większych prędkościach słychać szum wiatru jak i odgłosy dobiegające z kół
Narazie nic się nie zepsuło
Gdy kupowałem samochód cena 87 tys. Samochód warty swojej ceny.
Brak usterek narazie
Brak usterek narazie